Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Konverents “Tuleviku põllumajandus: Kuhu suunas liigub loomakasvatussektor”

24. jaanuar 13:45 - 16:45

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab Northern Roots Foorum 2024 raames konverentsi “Tuleviku põllumajandus: Kuhu suunas liigub loomakasvatussektor?”, mille eesmärk on Eesti talunikele tutvustada põllumajanduse tulevikutrende ja ootusi ning alustada avatud diskussiooni loomakasvatussektori tuleviku kohta.

Põllumajandussektori tulevikutrend ja ootus on üle minna jätkusuutlikumale tootmisele ning üha enam räägitakse taastavast põllumajandusest kui tuleviku põllumajanduse mudelist. Loomakasvatus on taastavas põllumajanduses üks keskseid osasid. Seetõttu oleme konverentsi fookusesse võtnud taastava põllumajanduse, et tõsta Eesti loomakasvatajate teadlikkust taastava põllumajandusega kaasnevatest võimalustest ning kuidas see aitab täita nii tervise, keskkonna kui loomade heaolu alaseid eesmärke.

Kuupäev: 24. jaanuar 2024
Kellaaeg: 14:15-16:45
Asukoht:  Kultuurikatel, Tallinn – ETKL lava

Päevakava
13:45-14:15 Osalejate saabumine, registreerimine
14:15-14:30 Sissejuhatus teemasse: Tuleviku loomakasvatus – Marko Hiiemäe, Linnamäe Lihatööstus AS
14:30-15:30 Loomakasvatus kui osa taastava põllumajanduse süsteemist – Steve Kenyon, Greener Pastures Ranching Ltd (CAN)
15:30-16:15 Teekond taastava põllumajanduseni: Taimekasvatusest segatootmiseni – Tim May, Kingsclere Estate (UK)
16:15-16:45 Kokkuvõttev arutelu “Milline saab olema tuleviku loomakasvatus?” – juhib Marko Hiiemäe, osalevad Airi Külvet (Liivima Lihaveis MTÜ), Marko Kass (Maaelu Teadmuskeskus), Tim May (Kingsclere Estate), Steve Kenyon (Greener Pastures Ranching Ltd)

Konverents toimub Northern Roots Foorum 2024 raames. Kõigile ETKL konverentsil osalejatele avatakse uksed kell 13:45, sissepääsu konverentsile tagab eelnev registreerimine.

Tagatud on otsetõlge inglise keelest eesti keelde.

Konverentsil on osalemine TASUTA. OSALEMISEKS REGISTREERI END SIIN
Registreerimine on avatud kuni 22. jaanuar 2024.

Lisainfo: riina@northernroots.eu / +372 55 28 263

Konverents toimub MAK 2014-2020 teadmussiirde ja teavituse toetuse meetme raames, toetab Euroopa Liit.

MAK 2014-2020 logo EL embleemiga (horisontaalne)

 

Kuupäev: 24.-25. jaanuar 2024
Asukoht: Tallinn, Kultuurikatel
Kodulehekülgnorthernroots.eu

Northern Roots Foorumi eesmärk on edendada uue põlvkonna põllumajanduse levikut Balti- ja Põhjamaades. Loodame algatada teadmistevahetust ja soodustada konstruktiivseid arutelusid nii väiksemates fookusgruppides kui ka riiklikul tasandil.

Üritust korraldab Northern Roots MTÜ – organisatsioon, mis on ellu kutsutud noorte Eesti põllumeeste poolt.

Foorumi sisu keskendub mulla, taimede, loomade ja ökosüsteemide tervise seostele ning nende tähtususele majaduslikult jätkusuutlikus põllumajandusmudelis  Foorumil esinevad valdkonna juhtivad eksperdid nii USA-st kui mujalt maailmast. Peaesinejatena astuvad üles Ray Archuleta (USA), Rick Clark (USA), Steve Kenyon (CAN), Ben Taylor-Davies (UK), Ed Brown (UK) jpt. Nad jagavad meiega oma kahekümne aasta pikkust taastava põllumajanduse kogemust.

Foorumile on oodatud osalema Balti- ja Põhjamaade põllumehed, põllumajandustootmist toetavad ettevõtted, teadlased, valitsusasutused, ametnikud ja valdkonna ühingud.

Registreerimine ja info: http://northernroots.eu/
Kontakt: info@northernroots.eu / +37258454456
MAK_logo