Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Yara Akadeemia II

21. veebruar 10:00 - 22. veebruar 17:00

299€

Yara Akadeemia II toimub Tartus, 21.-22.veebruaril 2024, taaskord hotell Lydia sündmuskeskuses. Sel korral läheb Yara süvitsi lämmastikväetamise teemadega, tutvustades täiesti uusi praktikad, mis aitavad leida optimaalse ja efektiivse lämmastikuvajaduse talinisul. Yara pakub vastuseid ja soovib põllumeestega arutleda järgnevaid küsimusi:

• Kevadine lämmastik talinisul – kas laud peab olema lookas? Teema, millega Yara paneb põllumehed kaasa mõtlema ja arutlema, kas me ehk siiani pole põldudel lämmastikuga liiga heldelt ümber käinud? Kas on võimalik lämmastiku määrasid vähendades säilitada praegune saagitase?

• Null ja maksimum väli – lämmastiku varu mullas ja palju taimed sellest tegelikult omastavad? Null ja maksimum väli on täiesti uudne praktika, mida saab iga põllumees oma põllule kasutusele võtta ning seeläbi õppida täpsemalt oma väetamise käekirja tundma. Yara annab suunised ja vajalikud tööriistad.

• Kevadise esimese väetusringi lämmastiku norm – millal ja kui palju? Kevadel on alati küsimus, milline peaks olema talinisu esimese väetusringi lämmastiku norm. Yara tutvustab uut agronoomilist lähenemist, mis võtab väetusnormi planeerimisel arvesse taimiku reaalse kevadise seisundi. Samuti võetakse arutuse alla see, kui palju päevi peaks väetamisringide vahele jääm ning kuidas mõjuvad erinevad ilmastikuolud erinevatele lämmastiku vormidele ja taimede poolt omastamisele? Mis on põud ja kas põuaga on mõistlik väetada?

Akadeemialt ei puudu ka aktuaalne teema digiagronoomia, sest täna on selge see, et digitaalne agronoomia ja põllumajandus on tulnud selleks, et jääda. Digiagronoomial on Eesti põllumajanduses tulevik ning just täna on õige aeg kaardistada ja kujundada Eesti põllumehe vajadused digivaldkonnas. Digiagronoomia – kas Eesti on ikka digiriik?

Seekordse Akadeemia teisel päeval esitleb Yara üht väga olulist otsust ja uuendust, mis muudab senist väetamise tavapära ja muudab taimekasvatuse tulevikku. Uuendus, mis muudab Eesti põllumajanduse tulevikku!

Kindlasti ei jää puudutamata ka eelmise aasta Akadeemias esitletud teemade ja praktikate tulemused ja õppetunnid.

Vaata ja registreeru: https://www.yara.ee/uudised/uudised/yara-akadeemia/