Avaldatud: 11. november 2015Kategooriad: Uudised

Aasta põllumees 2015 on teraviljakasvataja Romet Rässa 

Eile Tallinnas Eesti Kunstimuuseumis Kumu toimunud Aasta põllumehe galal  kuulutati tiitlivõitjaks Habemiku talu peremees Romet Rässa Võnnu vallast Tartumaalt.

Kui Romet Rässa tuli paarkümmend aastat tagasi Võnnu valda oma suguvõsale kuulunud talu taastama, laiusid ümberringi vaid takjad, ohakad ja võsa. Nüüd on missioonitundega Rässa arendanud Habemiku talu Tartumaal eeskujulikuks põllumajandusettevõtteks, muutes ümberkaudsed maad maaparandusega  viljakandvaks ja harides üle tuhande hektari.
Habemiku talu on ideaalses korras, rajatud on uued tööstushooned, ümbrus asfalteeritud, igal pool on tunda hoolsat peremehekätt. FIEna Habemiku talus tegutsev Romet Rässa kasvatab vilja tänavu 1100 hektaril, enamus maid on uudismaana viljakandvaks muudetud.
Lisaks teeb ta ümberkaudsetel maadel kaeve- ja maaparandustöid, et tõsta maade boniteeti. Tänavu sai Rässa tritiku saagiks 8 t/ha-lt, talinisu 7 t/ha-lt, talirapsi 4,2-4,3 t/ ha-lt. Põldudel tegutseb Rässa koos Maaülikoolis õppiva poja Siimu firmaga, põllu- ja maaparandustehnika on kaasaegne, ehitatud on kaks kuivatikompleksi. Romet Rässa tegutseb talus koos abikaasa Evega, peres on kolm last. Aasta põllumees 2015 on tootmise rajanud pere ajaloolisele talukohale ja peab väga oluliseks kanda edasi talu järjepidevust.

Malle Lind
malle@epkk.ee
www.epkk.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/