Avaldatud: 29. oktoober 2014Kategooriad: Uudised

Vändra osaühingu tegevjuht Ilmar Teevet naasis eile pealinnast Külvaja kujuga, mille talle kui aasta põllumehele andis Toompeal üle president Toomas Hendrik Ilves.

“Viin kuju töö juurde, auväärsele kohale,” sõnas Teevet eile telefonitsi pärast põllumajanduskonverentsi lõppemist.

Ajaleht Maaleht ja Eesti põllumajandus-kaubanduskoda korraldasid aasta põllumehe konkurssi 14. korda, esimest korda pälvis auväärse nimetuse Pärnumaa põllumees. Kandidaatide hulgas olid kodumaakonnast ka OÜ Männituka Farmi juhataja Margot Saare Paikuse vallast ja Massiaru põllumajandusliku osaühingu loomakasvatusjuht, parim maakarjakasvataja ja maakarjakasvatajate seltsi rändhõbekarika omanik Piret Alfthan Häädemeeste vallast.

Pärnumaa populaarseim põllumees, Jakobsoni konkursi medaliomanik, Pärnumaa vapimärgi kavaler ja parim maaelu edendaja ning tänavu maaelu edendamise sihtasutuse parima piimakarjakasvataja tunnustuse pälvinud Ilmar Teevet on pärit Saaremaalt. Ta on kogemustega põllumajandusjuht, ligi 60 inimesele töö andja. Osaühingul on 1400- pealine piima- ja 1200pealine noorkari ja 3500 hektarit haritavat maad, millest umbes pool ehk 1700 hektarit on teravilja all.

Mustakirju piimakarja keskmine aastatoodang on üle 11 tonni lehma kohta, seega tublisti üle Eesti keskmise.

“Kõige suurem preemia mulle on töötajate naeratus,” on Teevet ajakirjanduses öelnud. Nagu sedagi, et Vändra osaühingu töötajate palk on riigi keskmisega võrreldav ja jätkusuutlik pole põllumajandusettevõte, mille kasum jääb alla 25 protsendi.

“Me ei hüppa üle oma varju, mõistlikult peab majandama,” selline on meeskonnatööd esiplaanile seadva põllumajandusjuhi üks põhimõtteid, millest kinni pidades on Vändra osaühing pööranud viimastel aastatel põhitähelepanu loomakasvatusele.

Aastal 2006 lõigati Vaki külas Sõõrike laudakompleksi linti, etapi kaupa lisandusid lüpsilaudale, silo- ja jõusöödahoidlale vasika-, noorkarja- ja kinnislehmade laut.

Sõõrikese ja Viratsaare nüüdisaegsete laudakomplekside ümbrus on asfalditud ja heakorrastatud. Osaühingu tegevuse keskmes on piimakarja pidamise kvaliteet ja toodangu tõstmine.

2014. aasta põllumehe nimetusega on Ilmar Teevetil ajalooline side möödanikuga, sest Külvaja kuju pälvis esimesena Tori valla Piistaoja talu peremees, riigitegelane ja põllumajandusteadlane Theodor Pool 1928. aastal kui Eesti parima talu pidaja. Nüüd on Külvaja Pärnumaal koopiana tagasi. 

Silvia Paluoja, 29.10.2014, Pärnu Postimees, lk 3.  

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/