Avaldatud: 28. juuli 2014Kategooriad: Uudised

Jänedal toimunud Eesti Talupäevadel kuulutati välja 2014. aasta parimad talud. Kõrgeim tunnustus, „Eesti talu 2014“, anti tänavu välja juba 22. korda.

Aasta talu 2014

Eesti „Aasta taluks 2014“ ja ühtlasi parimaks tootmistaluks valis žürii Võrumaal Varstu vallas Kõrgepalu külas asuva Tuuma talu, mida peavad Ants ja Sirje Schmidt. Tuuma talus, mis on taastatud Sirje Schmidti vanavanemate talu kohal, on lambaid peetud juba 1995. aastast, kuid täies mahus keskendus Schmidti pere lambakasvatusele 2007. aastal. Praegu on talus üle 1000 mahetootmisel lamba ja talle. Mahetunnustatud maad on Tuuma talul kasutuses 161 ha, mille hulgas on nii püsirohumaad kui lühiajalisi rohumaid, samuti kasvatatakse oma talu vajadusteks teravilja – kaera, nisu ja otra. Loomade tarbeks on ehitatud kaks lauta. Tuuma talus kasvatatud lambad müüakse põhiliselt Prantsusmaale, Saksamaale ning Araabia maadesse. Aastas müüb talu 500-600 talle.

Parimad tootmistalud

Tootmistalude seas tunnistas žürii teise koha vääriliseks Ida-Virumaal Lüganuse vallas Purtse külas tegutseva Ingli talu, mida peavad Kunnar ja Reet Kuusmik koos poja Heiki Kuusmiku perega. Talu tegeleb piimakarja- ja teraviljakasvatusega. Žürii tunnustas Ingli talu uudsete lahenduste ja põlvkondade harmoonilise koostöö eest. 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/