Avaldatud: 29. jaanuar 2015Kategooriad: Uudised

9.-23. veebruaril on võimalik PRIAsse esitada väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse taotlusi.

Tegemist on uue 2014-2020 perioodi maaelu arengukava (MAK) meetmega, mille eesmärk on aidata kaasa põllumajandusettevõtete mitmekesise struktuuri säilimisele ja aidata just väikesi ettevõtjaid.

Toetust võivad saada FIEd ja äriühingud, kes on põllumajandustootmisega tegelnud vähemalt kaks majandusaastat ja kelle põllumajanduslik müügitulu on taotlemisele eelnenud majandusaastal vahemikus 4000–14 000 eurot ning sellele eelnenud majandusaastal vähemalt 1200 eurot. Põllumajanduslik müügitulu peab ettevõtte müügitulust moodustama vähemalt 50%. Juhul, kui taotleja viimase majandusaasta aruanne ei ole veel äriregistrile esitatud ja selle esitamise tähtaeg ei ole möödunud, lubab meetme määrus erandina esimeses taotlusvoorus kasutada müügitulu näitamisel vastavalt ka üks aasta vanemaid majandusaasta aruandeid.

Üks taotleja võib programmperioodi jooksul nimetatud meetmest toetust saada kuni 15 000 eurot. Kogu perioodil on selle meetme toetusteks planeeritud 30 miljonit eurot, sellest 12 mln peatselt algava esimese taotlusvooru jaoks.

Täispikka artiklit loe edasi pria.ee-st.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/