Avaldatud: 17. märts 2013Kategooriad: Uudised

Lähiajal, kui viimased vead kõrvaldatud, hakkab OÜ Estonia ja Nelja Energia koostöös valminud Oisu biogaasijaam suunama soojust Oisu asula soojatrassi.

“Asula kütmise trass on veega täidetud, aga soojamüügini pole me veel jõudnud,” ütleb Estonia OÜ nõukogu esimees ja biogaasijaama juhataja Jaanus Marrandi. “Kui saame vead parandatud ja trassid korralikult õhutatud, suudame müüa ka soojust ja anda poole Oisu alevikule vajalikust küttevõimsusest.”

Sõnnikusoojaga kütma

Oisu biogaasijaama kaht kääritit ja üht järelkääritit hakati sooja ja elektri tootmiseks vajaliku tahe- ning vedelsõnnikuga täitma septembris ja need said täis kuu ajaga. Kokku mahutavad nad 11 000 tonni sõnnikut. Jaam on suuteline võtma vastu kümne kilomeetri raadiusest 3000 lehma ja sama paljude noorloomade sõnniku.

“Enne jõule, kui piisavalt gaasi oli tekkinud, panime põleti tööle. Kaks kuud põletasime gaasi niisama, sest elektrigeneraatori töölepanekuks vajalik bürokraatia, selleks et omatoodetud elektrit võrku müüa, võttis aega,” selgitab Marrandi. “Generaatori saime tööle panna ja elektrit võrku müüma hakata veebruaris.”

Viimased kolm nädalat on biojaam töötanud vahetpidamata ning elektrit on toodetud võrku üle 400 MWh.

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/