Avaldatud: 28. mai 2014Kategooriad: Uudised

Suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatootja AS Nõo Lihatööstus käivitas uue 2000-ruutmeetrise tootmishoone, mis loob Nõo valda aastaringselt vähemalt 20 ning suveperioodil kuni 40 uut töökohta. Koguinvesteering ulatus rohkem kui 2,5 miljoni euroni.

Nõo alevikku rajatud uus tootmishoone avati 23. mail ning pärast pikka ehitusprotsessi ja käivitamisperioodi, on tehas lõplikult valmis ning tootmine vanast osast juba ka ära kolitud. Tehase avamislindi lõikasid läbi Nõo vallavanem Rain Sangernebo, OÜ Ehitustrust LE juhatuse esimees Kaido Somelar ja ettevõtte juht Toomas Kruustük. Pidulikul avamisüritusel osales rohkem kui 400 klienti, koostööpartnerit ja ettevõtte töötajat.

AS Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustüki sõnul on uut tootmishoonet vaja selleks, et tulla toime tarbijate kasvava nõudlusega nii Eestis kui eksporditurgudel. “Uus hoone  suurendab Nõo Lihatööstuse tootmispinda 25%, tänu millele suudame kasvatada tootmis- ja ekspordimahtu viiendiku võrra ning laieneda pakendatud värske liha turusegmenti,” rääkis Kruustük. “Selleks loome ettevõttesse vähemalt 20 uut oskustöölise kohta.

Nõo vallavanem Rain Sangernebo avaldas lootust, et seekordne tootmispinna laiendus ja uute töökohtade loomine ei jää Nõo valla suurimale tööandjale viimaseks. “Augustis 2013 volikogu heakskiidu saanud detailplaneeringu järgi on praegu alustatud ehitus alles esimene osa nelja-etapilisest lihatööstuse laiendamiskavast,” ütles Sangernebo. “Selle kava elluviimisel saab AS Nõo Lihatööstusest mitte ainult Tartumaa, vaid kogu Lõuna-Eesti üks suuremaid tööandjaid.”

Uus tootmishoone võimaldab AS Nõo Lihatööstusel laieneda värske ja külmutatud liha turusegmentidesse, kus tarbimistrend on kasvav. Poole uue hoone pinnast moodustavad tootmisruumid ja külmlaod. 1000-ruutmeetrisele teisele korrusele ehitatakse ettevõtte töötajatele kaasaaegsed riietumis-, pesemis- ja puhkeruumid. Hoone maksumuseks kujuneb üle 2 miljoni euro. Kuna Euroopa Liidu struktuurfondide uus rahastamisperiood pole veel avanenud, kaeti investeering ettevõtte omavahenditest ja SEBe investeerimislaenu abil. Tootmishoone ehituse peatöövõtja oli OÜ Ehitustrust LE.

1992. aastal asutatud AS Nõo Lihatööstus on Eesti suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatootja, kes ekspordib umbes 30% oma toodangust. Lihatööstuse sortimendis on üle 300 toote alates sinkidest, vorstidest ja pasteetidest kuni jahutatud liha, sültide ja grilltoodeteni. Nõo Lihatööstus annab tööd ligi 160 inimesele, olles sellega Tartumaa üks suuremaid tööandjaid.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/