Avaldatud: 18. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Põllumeeste ühistu KEVILI avab täna kell 13.00 Sõmeru vallas Lääne-Virumaal Roodevälja terminali. Tegu on Eesti ajaloo suurima ja võimsaima põllumeeste ühisel jõul rajatud viljaterminaliga.

Roodevälja terminali arenduse esimene etapp on lõpetatud ning valminud elevaator suudab käidelda kuni 60 000 tonni teravilja hooaja kohta. Vilja suudame vastu võtta 400 tonni ehk 16 veoautotäit tunnis. Viljaproovide teostamine toimub 10 sekundi jooksul.

Sisuliselt aasta aega kestnud ja oktoobri algul lõpetatud ehitustööd, läksid maksma kokku 8 miljonit eurot. Tehnoloogiline lahendus moodustas eelarvest 3,5 miljonit eurot. Ehitus sai teoks tänu rahvusvaheliste ettevõtete kaasamisele, kelle kompetents ja oskusteave tagasid objekti kiire valmimise. Ehituse peatöövõtja oli Nordecon Betoon OÜ. Ehitust rahastasid KEVILI enda liikmed, PRIA ja pank.

Terminal koosneb 12 suurest ja 6 väiksemast mahutist, mis mahutavad kokku ligi 42 000 tonni. Valminud labor on suuteline teostama täpisproove, mille alusel hinnatakse toorme kvaliteedinäitajaid.

Kohe pärast avaüritust alustatakse puistelao ehitustöödega. Samuti käivad ettevalmistused Roodevälja terminali juurdeehituste projekteerimiseks. Viimaste eesmärk on kahekordistada mahutavust.

Põllumeeste ühistu KEVILI koondab 127 teraviljatootjat Läti piirist põhjarannikuni, üle poole ühistu liikmetest on Virumaalt. Ühistu liikmete kasvatatav vili moodustab olulise osa Eesti teraviljaturust. Ühistu kontoris ja terminalis on kokku 18 töökohta.

Meelika Sander-Sõrmus
Äripäev/Põllumajandus, 18.10.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/