Avaldatud: 3. märts 2014Kategooriad: Uudised

Valgevene on Aafrika katku hirmus otsustanud ohvriks tuua kõik metssead, Leedu üheksa igast kümnest. Eestis soovitatakse piirduda vaid viiendiku hukkamisega ning lõpetada notsude lisatoitmine riigipiiri läheduses.

Leedus on otsustatud küttida 90 protsenti metssigadest. Läti valitsus eraldas seakatku tõrjumiseks 1,35 miljonit eurot ja pikendas metsseajahti poolteise kuu võrra. Aafrika seakatku, mis ohustab nii mets- kui ka kodusigu, pole aga Eesti jahimeestel veel plaanis tõrjuda metssigade massilise küttimisega.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuht Tõnis Korts ütles eile BNSile, et massiline küttimine eeldab keskkonnaministeeriumi ning veterinaar- ja toiduameti otsust.

"Kui see tuleb, oleme kohe valmis läbi rääkima ja olukorda analüüsima," lausus Korts. Ta lisas, et jahimehed on asjaarmastajad, kellel oleks sigade massiliseks küttimiseks vaja lisakütust ja -moona, aga ka aega.

Veterinaar- ja toiduamet saatis keskkonnaministeeriumile kirja, kus soovitab vähendada kogu Eesti territooriumil elavat metssigade populatsiooni viiendiku võrra. Liigne tapmine tähendaks, et ka haigestunud loomad kolivad vabanenud toidumaadele koos tervete metssigadega ja levitaksid haigust.

Keskkonnaministeeriumile tehti ka ettepanek keelata metssigade lisasöötmine 20kilomeetrisel piirialal.

"VTA initsiatiivil toimub 4. märtsil ümarlaud keskkonnaameti esindajatega, kus kavatsetakse visandada esialgne kriisiga toimetuleku plaan," ütles reedel keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Pille Rõivas. 

Õhtuleht, 02.03.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/