Avaldatud: 7. aprill 2017Kategooriad: Uudised

EESTI MAATURISM MTÜ
PRESSITEADE
07. aprill 2017

Eesti ja Läti rannikule luuakse Balti riikide pikim 1100 km pikkune matkarada

Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalarengu Fond kiitis heaks ja rahastab piiriülest projekti "Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia and Estonia" ("Läänemere ranniku matkarada Lätis ja Eestis"). Kuni 2019. a.oktoobrini kestva projekti eesmärk on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni. Läti ja Eesti läänerannikule loodav matkarada saab olema ligikaudu 1100 km pikkune hõlmates Eestist Pärnumaad, Läänemaad, Saaremaad ja Hiiumaad ning see on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European Long Distance Path E9).

Projekti tegevustesse kaasatakse piirkonna omavalitsused, ettevõtted ja organisatsioonid, kellega koostöös planeeritakse matkaraja kulgemine, visualiseerimine, viidastus ja vajalik infomaterjal.

„Matkarajale on tulevikus oodatud jalgsimatkajad, aktiivsed puhkajad, lastega pered, linnuvaatlejad, ajaloo- ja kultuuripärandi huvilised nii Eestist kui välisriikidest. Kvaliteetse teenuse pakkumiseks võimalikult laiale sihtgrupile kaasatakse kohalikke elanikke, majutus- ja toitlustusettevõtteid, giide, kohaliku toidu või käsitöö tootjaid ning muid huvigruppe ja turismiasjalisi. Eesti ja Läti erinevate osapoolte vastastikku kogemuste vahetamiseks, korraldatakse projekti raames koolitusseminare ja õppereise. Samuti töötatakse välja käsiraamat teenusepakkujatele, mis sisaldab nõuandeid oma turismitoodete ja -teenusete kavandamisest just matkajatele,“ ütles MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Kaia Treier.

MTÜ Eesti Maaturism tegevjuhi Raili Mengeli sõnul koostatakse matkaraja tutvustamiseks eesti, läti, inglise, saksa ja vene keeltes mitmeid turundusmaterjale ning turismikaarte nii reisikorraldajatele kui ka lõpptarbijatele. Samuti osaletakse rahvusvahelistel turismimessidel ja loomisel on veebileht, kus kogu matkaraja marsruut on nähtav nii tervikuna kui ka lühemate etappidena.

Projekti elluviijad on 8 partnerorganisatsiooni, neist Eestist MTÜ Lääne-Eesti Turism ja MTÜ Eesti Maaturism ning Lätist Kurzeme, Vidzeme, Saulkrasti, Salacgriva, Carnikavas omavalitsused ja Läti Maaturismi ühendus „Lauku Celotajs“, kes on projekti juhtpartneriks. Projekti tegevustesse on Eesti partnerid kaasanud ka Eesti Matkaliidu.

27. – 28. aprillil toimub Jurmalas projekti raames Läänemere ranniku turismikonverents. Lisaks projekti tutvustamisele hõlmab konverentsi programm veel selliseid teemasid nagu Läti rannikualade planeerimine, Läti ja Eesti rannikuäärse turismiarengu strateegiline nägemus, Euroopa ja maailma suundumused ja trendid matkaradade planeerimisel ja arendamisel ning Eesti ja Rootsi kogemus pikamaa matkaradade loomisel. Teisel konverentsipäeval jagavad praktilisi kogemusi Saulkrasti keskkonna- ja turismieksperdid. Konverentsil on esinejad Eestist, Lätist, Rootsist ja Taanist. Osalemine konverentsil on tasuta.

Lisainfo: MTÜ Eesti Maaturism, Raili Mengel, tegevjuht, tel: 521 9722, E-post: eesti@maaturism.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/