Avaldatud: 11. juuli 2014Kategooriad: Uudised
Scandagra Eesti AS koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudiga (ETKI) korraldas täna, 10. juulil, Jõgeval avatud põlluseminari. Tegu oli ühe suurima põllumeestele suunatud üritusega Eestis, mille eesmärgiks oli koolitada teraviljakasvatajaid tehnoloogiate, sortide ja uute toodete osas. 
 
Põlluseminari avasõnades tõi Scandagra Eesti ASi tegevdirektor Jurgita Radzevičė välja selle, et päeva teeb eriti oluliseks see, et kõigil osalejatel on võimalik näha üle 100 erineva katselapi, mis valmisid koostöös mitme erineva ettevõttega ja Eesti Taimekasvatuse Instituudiga. „Meie soov on läbi nende katsetuste tuua Teieni uute sortide info ja pakkuda välja parimad taimekasvatuslahendused, muutmaks põllumeeste elu lihtsamaks,“ sõnas Radzevičė.

Scandagra Eesti ASi müügijuht  Mihkel Hang ütles, et tänast põlluseminari oli väga tore teha koostöös nii asjalikke koostööpartneritega. „Seda põllupäeva korraldades oli meie soov tuua päevale juurde eelkõige teaduspõhist infot. Täna tutvustame 100t erinevat põldkatset ning võrdleme Eesti, Taani ja Saksamaa viljelusvõtteid ja seda, kuidas need toimivad Eesti kliimas. Mulle on silma jäänud hetkel Taani talirapsi katsed, mille tulemused tõotavad tulla väga huvitavad. Kõikidest katsetest teeme me sügisel kokkuvõtted,“ kommenteeris Hang. „Ma tahan tänada ka kõiki põllumehi, kes võtsid vaevaks täna kohale tulla. Saan öelda, et huvi on tõesti suur – osales 405 inimest. Selline suur huvi näitab, et Eesti põllumees hindab Jõgeval tehtut ja selliseid praktilisi põllupäevi on vaja.“ 

Loe edasi täispikka artiklit Äripäeva veebilehel Pollumajandus.ee 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/