Avaldatud: 7. mai 2014Kategooriad: Uudised

Täna asus Tallinna külje alt Luigelt Rooma poole teele koormatäis noori lihaveiseid, kelle eesmärk on näidata nõudliku maitsega itaallastele, et Eesti lihaveised on maailma tipptasemel.

Itaalia poole asus spetsiaalses kahekorruselises ning sööda ja veevärgiga varustatud haagises teele 44 noorlooma, kelle vanus jääb 14−15 kuu ümber. Nendest 20 on limusiini tõugu, ülejäänud šaroleed ja ristandid. Loomad lähevad nuumale Rooma lähedal asuvasse farmi. Veok kannab Poola numbrimärki ning eksportija tunnistab et loomadele vajaliku transpordi leidmine on nii pikaks vahemaaks keeruline. Maa Itaaliasse on pikk – kokku 2500 km.

Jõgevamaalt Sadala Agrost pärit veiste teekond kulgeb maanteid mööda Läti, Leedu ja Poola kaudu Ungarisse, kus nad puhkavad 24 tundi ja suunduvad seejärel edasi Itaaliasse.

„Meie ettevõttel on see nelja aasta jooksul esimene partii, mis läheb Itaaliasse,“ ütles KMR Livestock Europe Ltd OÜ juhatuse liige Tarik Kumru, kelle sõnul oli kokkuostetud loomade hind farmerile soodne. „Eesti loomadele on vaja Euroopas uksi avada. Need loomad on väga heas seisukorras, tipploomad, nad näitavad Eesti lihaveiseid heast küljest ja suurendavad kindlasti itaallaste huvi meie loomade vastu, võimaldades küsida head hinda.“

Viimastel nädalatel on eksportinud KMR Livestock Europe Ltd OÜ üle pooletuhande lihaveise Liibanoni. Praegu käivad ettevalmistused uute loomade kogumiseks.

Põllumajandusministeeriumi eestvõttel alustatud Eesti lihaveisesektori arengukava aastateks 2015−2020 näeb samuti ette leida võimalusi, kuidas Eesti lihaveiseliha senisest edukamalt eksportida. Eestis on praegu üle 60 000 lihaveise. 

Heiki Raudla,
Maaleht, 07.05.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/