Avaldatud: 14. september 2012Kategooriad: Uudised

Riikidevaheline koostöö kannab vilja: Rapla lähistelt Sikeldilt stardib juba mitmendat aastat Türgi poole tuhandeid lihaveiseid.

Tuleval nädalal asuvad Rapla lähistelt Sikeldi külast Türgi poole teele järjekordsed veokitäied Eesti päritolu nuumpulle. Reis Türgi piirini läbi Euroopa kestab kuus päeva. Nendest kaks kulub seadusega ette nähtud puhkusele, kui masin peab seisma.

Ligi 20 aastat elusloomade vahendamisega tegelnud veterinaariharidusega Mehmet Ali Kumru on kahe aasta jooksul eksportinud Türki üle 6000 lihalooma. Kui kõik läheb plaanipäraselt, jätkub tapa- ja nuumpullide väljavedu samas tempos. Ta on siinsete loomapidajate silmis usaldusväärne mees.

Loomade Türki viimise võimalust peab ta Eesti lihaveisekasvatajate seisukohast väga positiivseks, sest see annab võimaluse loomade eest paremat hinda saada. Türki võib viia tema sõnul piiramatult, ja kuna Mehmet Ali Kumru ettevõte kogub loomi Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu vahendusel, puudub ka hirm, et loomapidaja rahast ilma jääb.

“Ostjad tulevad kohapeale farmidesse loomi vaatama ja valivad sobivad välja,” selgitab üle Eesti farmist farmi ja karjamaalt karjamaale reisiv Mehmet Ali Kumru, kes hindab Eesti loomi kõrgelt. “Eesti loomad on hea tervise juures ja tugevad, sest nad kasvavad loodusliku sööda peal,” räägib türklane. “Meie kliendid on Eesti veistega rahul, rahul on ka tarbijad, sest siinsed loomapidajad ei anna oma veistele palju lisasööta ja loomad pole rasvased.”

Loe artiklit edasi Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/