Avaldatud: 1. aprill 2014Kategooriad: Uudised

Eestil on võimalus korraldada 2017. aastal künni maailmameistrivõistlused. Ülemaailmne künniorganisatsioon World Ploughing Organization (WPO) teatas, et asjaolude muutumise tõttu loobus Keenia 2017. aasta MMi korraldamisest ja pakkumine on tehtud Eestile. Eesti Künniseltsi juhid leidsid, et härjal tuleb sarvist haarata. Ettevalmistuseks on aega vaid mõni aasta.

Võistukünni tutvustamiseks ja meisterlikkuse tõstmiseks on kavas tänavu  korraldada vähemalt neli võistlust. Esimene mõõduvõtmine on juba künnipäeval, 14. aprillil Kuusiku lennuvälja lähistel katsekeskuse põldudel. Kuusikul künnivõistluste korraldamine aitab kaasa Kuusiku kui põllumajandusteaduse kantsi taastamisele. Samuti on võimalik Tallinna inimestel sõita künnivõistlustele nii lennuki kui Elroni rongiga.   

Teine künnivõistlus on augustis Võrumaal Navi külas ja kolmas Olustveres Eesti meistrivõistlustena ning seejärel sõidavad kõik meie kündjad Soome meistrivõistlustele. 
 

"Seni on kalendris Eesti ja Soome meistrivõistlused olnud ühel ajal. Õige on tuua Eesti meistrivõistlused nädala võrra ettepoole," selgitas ajagraafiku muutmise vajadust künniseltsi juhatuse liige Kaspar Järvala.

Juba on esimesed pakkumised ka maailmameistrivõistluste künnipõllule tehtud.

Aasta põllumajandussektori tippjuhi tiitli pälvinud Kehna mõisa OÜ juht Märt Riisenberg kinnitas, et firmal on Viljandi mantee ääres mitu sobivat põldu. Ühel neist peeti poole sajandi eest esimesed rajooni künnivõistlused.

"Kehtna valla vapilind on künnivares. Igasugused künnivõistlused sobivad siia hästi," selgitas Märt Riisenberg.

"Igal juhul tahan ka siis põllumajandusminister olla, kui künni maailmavõistlused on Eestis," rääkis põllumajandusminister Ivari Padar. Tema sõnul on vaja kohe alustada ka hobukündjate koolitust. "Maailmameistrivõistlustel küntakse ka hobustega, ega meiegi teisiti või. Hobukündjate peatreeneriks nimetan Peeter Nurmiku Järvamaalt," jutustas Ivari Padar. Padaril on plaan sügisel endised põllumajandusministrid Olustveresse  hobukünnile kutsuda. 

Heino Laiapea, agronoom 
Äripäev/Põllumajandus, 01.04.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/