Avaldatud: 20. juuli 2012Kategooriad: Uudised

Viljandimaal Navesti jõe ääres jagatakse vanarahvatarkusi taimede väe ja selle kasutamise kohta nii eestlastele kui kaugematele turistidele.

Energia talu peremees Aivar Siim näitab suurte lehtede ja rohekaskollaste õitega taime: “See on kortsleht. Vanasti usuti, et kui hommikuti pesta nägu selle õitele kogunenud kastepiiskadega, hoiab see igavesti noorena. Lisaks on kortsleht ka naistehaiguste vastu.”

Nii algab Suure-Jaani lähedal paiknevas Energia talus tüüpiline taimeretk, mille käigus tutvutakse paljude siinses looduses ja ka aias kasvavate ravimtaimedega. Ole vaid mees ja pea taimede raviomadused meeles. Kel aga soov mingi kindla häda vastu loodusest rohtu leida, sellele annab peremees nõu nii palju, kui asjast teab.

“Jagame väikseid nippe ja nõkse meie vanarahvatarkusest,” märgib Aivar Siim. Kusjuures tallu retkele tulnud vanematelt inimestelt on nad ise tihti huvitavaid pärimuslugusid kuulnud, nii et õppimine on vastastikune.

“Mõte turismile rohkem tähelepanu suunata tuli kohe, kui 15 aastat tagasi ravimtaimi kasvatama hakkasime,” räägib peremees. Ka huvilised ise käisid peale, et saaks väega taimede maailmast rohkem osa. Turism on talus teesegude valmistamise kõrval jõudsamalt arenema hakanud viimasel viiel aastal.
 

Loe artiklit edasi Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/