Avaldatud: 17. november 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
17.11.2017

Euroopa tasandil otsitakse võimalusi põllumajanduse ja toiduväärtusahela digitaliseerimiseks

Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osaleb täna, 17. novembril Brüsselis toimuval Euroopa Komisjoni poolt korraldataval konverentsil „Põllumajanduse ja toiduväärtusahela digitaliseerimine“. Konverentsi avasõnad lausub Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan.

“Digitaliseerimise edukus on üheks võtmeküsimuseks ka põllumajanduse ja kogu toidusektori tulevikuarengus. Ühelt poolt on see ootus riigi poolt pakutavate teenuste kvaliteedi tõusuks, teisalt on see juba täna oluline osa toidusektori ettevõtjate igapäevases töös” ütles asekantsler Kevvai konverentsi eel.

Asekantsler Kevvai esineb ettekandega, milles kirjeldab riikliku digistrateegia rakendamist põllumajandus- ja toidusektoris Eesti näitel.

„Ka põllumajanduses saab riik palju ära teha pakkudes nii ühtlustatud, asjakohast ja lihtsasti ligipääsetavat infot keskkonna- ning majandusteabele, kui ka hästi kasutatavaid vähembürokraatlikke teenuseid ning raamistikku toidusektori poolt arendatavatele teenustele,“ lisas Kevvai.

Konverentsi eesmärgiks on tõsta teadlikkust innovaatiliste digitehnoloogiate kasutuspotentsiaalist põllumajandus- ja toidusektoris, kirjeldada tehnoloogiate arengusuundasid ja vajadust jätkuva teadus- ning arendustegevuse järgi. Toimuvad arutelud peamiste digitaalsete trendide teemadel nii põllumajanduses, toidutööstuses kui ka  teadustöös ja innovatsioonis.

Lisainfo ürituse kohta:

Teate edastas:

Angelika Lebedev
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 625 6255
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/