Avaldatud: 28. mai 2012Kategooriad: Uudised

Kalle Reiter
AS-i Sagro juhatuse esimees:

Kevad on olnud pikk ja külm. Mullaharimistöid — on saanud teha korrali­kult, kuid parimat külvi ja istu-tusaega on tulnud oodata. Täna­seks on natuke üle poole istutus-test ja külvidest tehtud. ' Tormama ei pea, sest muld on väga märg ja tänkjas. Talvekülm pole oma tööd teinud. Ajaliselt on kevadtööd hilinenud. Kuid temperatuuride ja niiskuse poolest pole häda. Esmaspäeva õhtupoolne vihm on olnud esimene tõrge, mis peatas tegevuse põllul.

Margit Staub
Sigula küla elanik:

Aiapidaja olen küll, põllu-pidaja aga mitte. Kevad tuli kuidagi järsku ja na­tuke hilja. Osad tööd jäid paraku viimasele minutile ja kuhjusid üksteise otsa.

Tekkis isegi selline olukord, et ei saanud kevadist riisumist teha. Lumi oli kohati alles ja pärast seda väga märg. Aga järgmiseks nädalavahetuseks sirgus rohi nii pikaks, et seda oli vaja niita. Enam ei piisanud hilissügise ja talvega maha kukkunud lehtede ja okste riisumisest.

Juhan Särgava
AS-i Saida-farm juht:

Meie piirkonnas on ke­vad tavatult hiline ja sageda sajuga. Vane­mad mehed kommenteerivad, et nii hilist kevadet ei mäletagi. Umbrohtudele on laialdasem levi­mise võimalus, sest optimaalset harimisaega takistavad vihmasa­jud. Tervikuna nihkuvad külvid edasi paari nädala jagu. Tulemus sõltub suvest ja sügisest. Kui sügis hilineb, siis pole probleemi. Vaher ja saar viivitavad lehte minekuga ning tõenäoliselt on öökülmi oodata.

Ants Aamann
Kuusalu valla talupidaja:

Eks kevad hilisevõitu on ning soojust vähe. Kuid õnneks pole olnud ka­tastroofilist öökülma. Nii näiteks miinus seitse kraadi. Oma maid vaadates näen kohati niiskust. Kui nädal-kaks veel vihmahoogusid tuleb, võivad rohu­maadel tekkida juba probleemid. Tuleb hakata valima, mida niita saab ja mida mitte. Sest maa ko­hati ei kanna. Eks sügisel on siis vaja ka PRIA-le aru anda, et niitmist segas vääramatu jõud.

Urmas Põlluaas
OÜ Kuivajõe Farmer enamusosanik:

Aastad pole vennad ning kevaded samuti. Meie kandis on kümne aasta kohta väga eriline kevad. Pinna­seveed on tänavu väga kõrgel. Tavaliselt on mais mure, et põld on kuiv ning kõik ootavad vihma. Seekord on isegi madalates pai­kades kohati niivõrd niiske, et maa ei kanna raskemat traktorit. Looduses on asjad vast kaks nä­dalat tavalisest maas. Toomingas alustas õitsemist alles 20. mai paiku.

Rein Riga
Saue valla põllumees:

Tuulas on maikuu külm ja vesine. Suur probleem on üleujutatud maa ning seepärastel saa ka kohati põllule. Vee all on nii rohumaid kui ka viljapõlde. Ehk saab tuleval näda­lal külvidega ühele poole. Kui selline kevad jätkub, siis on ju, naljaga pooleks, päris hea. Sest igale halvale ajale järgneb ka hea aeg.

Harju Elu

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/