Avaldatud: 15. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Kuna investeeringutoetusteks eraldatud summad on lõpukorral, korraldatakse tänavu varasemast vähem taotlusvoore ja põllumeeste hulgas hinnatud meetme, loomalauda ehitamiseks tänavu üldse taotlusi vastu ei võetagi.

„Võib öelda, et 2012. aasta on viimane aasta, mil Eesti maaelu arengukava 2007-2013 investeeringutoetusi antakse enam-vähem samas mahus kui senistel aastatel,“ ütleb põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna nõunik Ove Põder. Samas lisab ta, et kahe suure investeeringutoetuse, loomakasvatusehitise investeeringutoetuse ning külade uuendamise ja arendamise investeeringutoetuse taotlusvoore pole tänavu plaanis, sest meetmete eelarved ammendusid mulluste taotlusvoorudega.

Äripäev avaldab täna kaks edetabelit: mullu PRIAlt kõige enam toetusi kätte saanud ettevõtetest ning edetabeli neist, kellele PRIA määras eelmisel aastal kõige enam pikaajalisi investeeringutoetusi.

Investeeringutoetuste edetabelit juhib Eesti Lairiba Arenduse AS, millele eraldati 6,4 miljonit eurot lairiba internetivõrgu katvuse tõstmiseks. Investeeringuajaks on kaks aastat ja toetus on ette nähtud kokku 17 objektile 9 maakonnas. Suuruselt järgmise toetuse, 4 miljonit eurot sai keskkonnaamet euroopa angerja taasasustamise täiendavaks finantseerimiseks.

Põllumeeste seas populaarse meetme, loomakasvatusehitise investeeringutoetusi kiitis PRIA mullu heaks üle 10 miljoni euro eest. Teiste hulgas said näiteks oma sigalaprojektidele heakskiidu kolm head tuttavat, keda lisaks ühisele juuraõpingule seob ka põllumeestele inkassoteenust pakkuv OÜ Nauvitsman.

Miks juristiharidusega mehed nuumsigu tahavad hakata kasvatama, loe tänasest Äripäevast.

Väinu Rozental, Äripäev (15.06.2012)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/