Avaldatud: 23. juuli 2014Kategooriad: Uudised

Eeloleval nädalavahetusel, 26. ja 27. juulil toimuvad arvult 23. Jäneda talupäevad, mille avatseremoonial kuulutab Eestimaa Talupidajate Keskliit välja konkursi „Eesti parim talu 2014” võitjad.

Eesti parima talu tiitlile kandideerib tänavu kokku 15 talu.

Talupäevade lahutamatuks osaks on kõnekoda, kus aastate jooksul on riigiametnikud ja põlluharijad omavahel ägedaid sõnasõdu maha pidanud. Seekord on kõnekoja teemaks „Kuidas mõjutab uuenenud EL ühine põllumajanduspoliitika talude arengut Eestis?”, kohale on lubanud tulla ka põllumajandusminister Ivari Padar.

Eelmistel aastatel alustatut jätkab eesti Hobusekasvatajate Selts. Kahel päeval tutvustab selts Eestis kasvatatavaid hobusetõuge. Milliseid veisetõuge kasvatatakse Eestis, sellest räägivad Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja Eesti Lihaveisekasvatajate Selts. Laupäeval toimub esimest korda mitte ainult talupäevade ajaloos, vaid üldse Eestis lihaveisetõugude näitus-konkurss.

Talupäevade peakorraldaja Enno Musta sõnul on seekordne üritus veidi eriline, kuna pühapäeval on talupäevalistel hea võimalus osa saada Eesti–Ukraina ühisest ja ainulaadsest kultuuriprojektist „Tarass Ševtšenko 200. Vestlusi Ukrainaga”.

Jäneda muuseumi juhataja Georgi Särekanno sõnul on tegu meiepoolse solidaarsuse ja toetuse avaldusega Ukraina loovinimestele. Sündmus leiab aset Jäneda mõisa peahoones, mille kunagised omanikud, Benckendorffid ja Zakrevskid, ühendavad kultuurilooliste sidemetega Eestit ja Ukrainat. 

Loe edasi Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/