Avaldatud: 26. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Talvel ligi kaks tonni lambaliha külmkambrisse suvehooaega ootama pannud Kaar-ma talunik Ivo Lepik on praeguseks turustanud pea kõik lambalihavarud, olles peamine kohalik lambalihatarnija, kes varustab Saare maakonna suuremaid restorane ja kohvikuid.

Kaarma vallas asuva Sarapiku talu peremees Ivo Lepik täpsustab, et alguses oli tal pakkuda ligi 1800 kilogrammi lambaliha, kuid praeguseks on varud lihalaos otsakorral. “Ma usun, et mingi 150 kilo on ikka järel, võib-olla 200 kilo.” Lepik lisab, et paremad lihatükid nagu tagakintsud, sisefilee ja välisfilee läksid kohe.
Peamised lambalihaostjad on Sadhu kohvik, GO spaa restoran, Pädaste mõis ja La Perla.

GO spaa peakokk Toomas Leedu, kes oli Ivo Lepiku lihalao esimene klient, kiidab nii kvaliteetset Saaremaa lambaliha kui ka Ivo Lepikut: “Olen temaga koostööd teinud juba sellest ajast, kui ta hakkas projektiraha taotlema. Kui koostöö on hea, siis on hea seda jätkata.”

Toomas Leedu sõnul on GO spaa restorani tarbeks alates talvest tellitud Ivo Lepikult vähemalt mitusada kilogrammi lambaliha. Peamiselt kulub liha suvehooajal. “Suvehooajal on restoranide käive võrreldes talvehooajaga mitmekordne, sellest on tingitud ka suurem tooraine hulk, mida me tarbime.” Leedu lisab, et kui Lepiku lihavarud peaksid otsa saama, siis restoran lambalihata ei jää: “Nii Saaremaalt kui ka mandrilt tuleb liha küll ning kui see ka ei ole kohalik saare lammas, on kuskilt mandrilt, siis kvaliteedi osas me kindlasti ei kaota, küll aga saaremaisuses.”

Kuna lambaliha tarnib Ivo Lepik peamiselt restoranidele, siis suvine grillimishooaeg taluperemehe lambalihavarude kahanemist väga ei mõjuta. “Keskendume põhiliselt lambaliha hulgimüügile restoranidele ning tavaostjaid on vähem.” Küll aga võib iga tavaostja Lepiku kinnitusel soovi korral tema külmkambrist lambaliha saada.
Kuigi Ivo Lepikul endal on enam kui 400-pealine lambakari, on ligi 2 tonni turustatud lambaliha saadud Saaremaa Ökokülast ja Tausamäe OÜ-lt ostetud talledest. Lepiku lambad läksid sel aastal kokkuostja vahendusel välismaale, ent talunik lubab, et järgmisel aastal jäävad tema lambad Saaremaale. “Umbes 200 lammast läheb lihaks sel sügisel,” täpsustab Lepik.

Anna Põld, Saarte Hääl (26.06.2012)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/