Avaldatud: 24. oktoober 2014Kategooriad: Uudised

Venemaale ekspordi peatamine on Euroopa Liidu turuhinnad viinud langusesse, piima kokkuostuhinnad on kaotanud kolmandiku ja tootjad kannavad lisakahjusid. Valitsus aga ei soovi anda Eesti põllumajandustootjatele lisatoetusi.

Sel suvel "Aasta põllumehe" konkursi raa­mes Eesti põllumajandusettevõtteid külas­tades oli ettevõtjate meeleolu hea – piima eest sai korralikku hinda ja põldudelt loo­deti head saaki. Tegu on ju edasipürgivate põllumeestega, kellest igaüks vääriks tiitlit aasta põllumees 2014.

Augustis kehtestatud Venemaa impordi-keeld Euroopa Liidu toiduainetele lõi kaar­did segi ja arengukavade asemel tuleb vähe­masti mõnda aega tegelda kriisiplaanidega.

Venemaa eksporditurg on oluline

Euroopa Komisjoni andmetel oli Venemaa ELi põllumajandus- ja toidutoodetele täht­suselt teine eksporditurg USAjärel, moodus­tades 10% ELi liikmesriikide põllumajandus­saaduste ja toidukaupade koguekspordist.

Venemaa impordikeelu all olevaid kau­pu eksporditi mullu EList Venemaale 5,1 miljardi euro väärtuses. Üldises kontekstis mõjutab sisseveokeeld küll 4,2% ELi põl­lumajandus- ja toidukaupade koguekspor­dist, kuid impordipiirangul on märksa suu­rem mõju teatud sektoritele ja piirkondade­le (sh Balti riikidele ja Soomele). 

Loe edasi Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/