Jõudluskontrolli Keskusesse on müügile saabunud Šveitsi firma Datamars kõrvamärgid nii veiste, lammaste ja kitsede esmaseks märgistamiseks ning EID-märgid veiste ja lammaste märgistamiseks. Pakutakse ka Datamarsi märgistamistange.

Täienenud on ka senise kõrvamärgipakkuja Allflexi tootevalik – veiste märgistamiseks pakub keskus n-ö kaks-ühes EID-märke (suured EID-märgid). Uued kõrvamärgid sarnanevad suurel määral tavapärastele plastmärkidele, kuid märgi ülaosas on ka looma registrinumbriga kiip. Sel moel on looma võimalik identifitseerida nii visuaalselt kui EID-märkide lugejat kasutades. Esmaseks märgistamiseks mõeldud kõrvamärgipaar koosneb suurest EID-märgist ja Allflex Ultra plastkõrvamärgist.

EID-märkide kasutajatel on võimalus keskusest tellida ka korduvkasutatavaid EID-märke. Nende olemasolul saab loomale elektroonilise kõrvamärgi kadumisel koheselt panna uue kõrvamärgi ning asenduskõrvamärgi saabumiseni on looma endiselt võimalik lüpsiplatsil, kaalumisel või vasikate jootmisautomaadis identifitseerida.

Asendusmärgi saabumisel lõigatakse korduvkasutatav kõrvamärk kõrvast ning seda saab edaspidi kasutada, asendades vaid teravikuga osa uuega.

Korduvkasutatavad kõrvamärgid on roosat värvi, et selgelt eristada, kas looma kõrvas on looma ametlikuks identifitseerimiseks kasutatav EID-märk või korduvkasutatav kõrvamärk.

Kuigi Datamarsi märkide tootja kinnitab, et nende paigaldamiseks sobivad ka Allflexi tangid, soovitab keskus kõrvamärke paigaldada sama kõrvamärgitootja tangidega. Kõrvamärgi kadumisel või loetamatuks muutumisel asendatakse esialgu kõik kadunud märgid Allflexi kõrvamärkidega.

Kõrvamärkide hinnad leiate Jõudluskontrolli Keskuse kodulehel olevast hinnakirjast ning kõrvamärkide tutvustused samast kõrvamärkide lehe jaotustest.
 

Allikas: Jõudluskontrolli keskuse koduleht