Avaldatud: 12. september 2012Kategooriad: Uudised

Kui Rein Sikk mullu septembris Eesti Päevalehes konkursi "Eesti asi 2011" välja kuulutas, polnud vaja pikalt mõelda. Eesti künnivõistlused oma pika ajalooga sobisid konkureerima. Peeti ju 2011. aastal lisaks Eesti meistrivõistlustele ka II Eesti-Soome maavõistlus kündmises. Et tänapäeva võistukündjad aastas vaid mõne korra meedia tähelepanu pälvivad (kui peetakse Eesti meistrivõistlusi ja osaletakse MM-l või kogutakse selleks raha), oli see lausa vajalik. Künnivõistluste olemusest, kündjatest ja ala laiendamisest ning sellega kaasnevatest probleemidest peab avalikkus rohkem teadma. Pealegi on avaldatud arvamust, et tulevikus võiks Eesti künni maailmameistrivõistlused korraldada.Just künnivõistlusele tähelepanu juhtimiseks oli ajalehe algatus igati sobiv.

Tänada tuleb Rein Sikku, kes künnivõistluse kaks ja pool kuud kestnud hääletamisel juba esimesel nädalal nimekirja võttis. Ta tunnistas, et künnivõistluste pakkumine ja selle jõudmine finaali seitsme olulise asja hulka üllatas teda. Selle tulemuse poolt hääletasid künnivõistlejad ja kohtunikud, künniseltsi juhatuse liikmed, agronoomid ja teised künnist lugupidavad inimesed.

Eesti Päevaleht andis seitsmele finaali jõudnule õiguse kasutada aumärki toodetel, trükistel ja mujal. Seepärast on "Eesti asi 2011" märk ka Eesti Künniseltsi koduleheküljel.
Künniseltsi juhatuse liikmed on lubanud, et niisuguse embleemi saavad kõik Eesti künnivõistlustel osalevad traktorid. Samuti on aumärgile õigus nendel kündjatel, kes on varem üle-eestilistel võistlustel osalenud.

Loomulikult on see märk meie mulluste künnimeistrite Margo Pajo ja Jüri Lai traktoritel, nemad esindavad ju tänavu septembris Eestit künni maailmameistrivõistlustel.
Logo kasutamine trükistel ja üritustel tuleb kooskõlastada Eesti Künniseltsiga.

"Eesti asi 2011" finalistid: looduskaamerad, Simpel Session, Peterburi Jaani kiriku taastamine, külaliikumine Kodukant, künnivõistlus, hiied, sajakroonine.

Heino Laiapea

Allikas: Eesti Künniseltsi koduleht

Informatsiooniks:
28.-29. septembril 2012 toimuvad Eesti künnimeistrivõistlused Viljandimaal Olustveres. (Ajakava)

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/