Avaldatud: 23. september 2015Kategooriad: Uudised

Kaspar Järvala künniklubi osales tänavu kevadel teist korda Venemaa lahtistel künnivõistlustel. Mullu Suzdalis pidi Kaspar Järvala leppima 5. kohaga. Tänavu Saratovi oblastis Aleksandrovka külas peetud IV. Venemaaa meisrivõistlustel saavutas Priit Puuorg maailmameistri iirlase John Whealani ja Põhja-Iirimaa kogenud künnitreeneri Ronald Coalteri järel III. koha.

Tänu Kaspar Järvalale õnnestus mul esmakordselt näha künnivõistlust väljaspool Eestit ja võrrelda meie ning Vene võistlusi.

Mida siis tehti Venemaal teisiti?
Erinevalt Eestist künnavad Venemaa võistlustel kõik ühesuguste traktorite ja atradega, mis antakse korraldajate poolt. Saratovi oblastis toimunud võistlustel kuulusid kõik 10 Agromaš 85TK traktorit ja Kvernelandi kahekorpuselist pöördatra suurtoetajale Rosagrolizing.
Traktorid ja võistlusadrad seisavad terve aasta ja uue võistluse algul loositakse välja, kes millise masina saab. Eelis oli nendel kündjatel, kel varasematest võistlustest traktor ja ader tuttavad.

Võistluse toetaja otsustab, kus toimuvad järgmise aasta võistlused. Tänavuste võistluste lõpetamisel tegi Sankt Peterburgi esindaja ettepaneku korraldada need Leningradi obalstis aga lõpliku sõna ütleb ikkagi rahastaja.

Eesti võistlustel küntakse meistrite klassis nii kõrrepõldu kui rohumaad ja noored kõrrepõldu. Venemaal on künnivõistluste kavas vaid kõrrepõllu künd.

Täispikka artiklit saab lugeda siit.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/