Avaldatud: 21. august 2014Kategooriad: Uudised

Küülikud on Eestis nii statistikaametis kui ka kõikvõimalikes registreis kirjas kui lemmikloomad, mistõttu ei kvalifitseeru nende pidajad põllumajandustootjaiks ega küülikukasvatus põllumajandustegevuseks.

“See on ka põhjus, miks ei ole selle kitsa, kuid põneva alaga tegelevail inimestel võimalusi PRIA toetusteks,” märkis Harjumaal küülikute kasvatamise ning tõuaretusega hobikorras tegelev ning tänavu suvest ka loomakasvataja haridusega Karin Remmelgas. Tema sõnul on küülikud ja nende kasvatajad võrreldes toetusesaajatega mõnevõrra kurvas seisus – meenub fraas multifilmist “Ei lind ega loom”, kirjutab 20. augusti Äripäev põllumajanduse rubriigis.

Liha müük keeruline. Küülikukasvatuse laienemist Eestis takistab kasvatajate õhuke rahakott. Ka on liha müük rangete euronõuete tõttu keerukas, kuna enamik kasvatajaid ei suuda endale soetada euronõuetele vastavat tapamaja, mistõttu loomade tapmine on lubatud vaid n-ö enda pere vajadusteks, kuid liha müüa ei tohi. Väiksemad kasvatajad müüvad seetõttu vaid nahku, mille müüki keegi ei keela. 

Kairi Oja, 20.08.2014, Äripäev    

 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/