Avaldatud: 5. veebruar 2013Kategooriad: Uudised

Möödunud aasta sügisel pakkus Jõudluskontrolli Keskus (JKK) koostöös Eesti Lambakasvatajate Seltsiga (ELaS) lambakasvatajatele võimalust osta soodustingimustel lisamärgisena lammaste ekspordil nõutavaid elektroonilisi kõrvamärke.

Algul oli oluline kõrvamärgi hind, kuid ekspordimahtude kasvamisel muutus määravaks hoopis tellimuste täitmise aeg. Positiivse üllatuse pakkus tellimus, mille puhul saabusid kõrvamärgid Prantsusmaalt kohale juba tellimuse esitamisele järgneval päeval.

Tänu usaldusele ja heale koostööle oli arveldamine ja kõrvamärkide saatmine lihtsustatud, sest arvete maksmise garanteeris ELaS ning mõne tellimuse puhul korraldas selts isegi loomade märgistamise. Septembris-oktoobris tellis ja väljastas JKK lisamärgiseid enam kui 3 300 lambale. Novembris ja detsembris telliti veel ligi 500 lisamärki.

"Eksporditurule mõeldes on soovitatav kasutada juba esmasel märgistamisel märgipaari, millest üks kõrvamärk on elektrooniline – see tuleb kokkuvõttes odavam, kui tellida tavamärgid ning hiljem elektrooniline märk lisamärgisena," soovitab JKK. Samuti säästetakse aega, mis kulub loomade taasmärgistamisele.

Allikas: JKK infoleht Sõnumid

Toimetas Aive Mõttus,
Maaleht

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/