Avaldatud: 3. oktoober 2014Kategooriad: Uudised

Läti veterinaar- ja toiduamet teatas täna, et seakatku haripunkt on möödas, sest septembrikuu jooksul avastati vaid üks katku nakatunud kodusiga, teatas Läti avalik-õigusliku kanali veebilehekülg LSM.

Eesti veterinaar- ja toiduameti direktori Ago Pärteli sõnul on see hea uudis ka Eesti jaoks, sest mitmed Aafrika seakatku kolded on just meie piiri taga.

«Seda proovib ka Eesti praegu meeleheitlikult – oluline on see, et [katk] kodusigadeni ei jõuaks,» ütles Pärtel.

Esimene seakatku juhtum avastati Lätis neli kuud tagasi. Sellest ajast alates on katk võtnud 110 metssea ja 32 kodusea elu. Kuigi septembris võttis katk elu vaid ühelt kodusealt, ei ole Läti ameti teatel katk siiski metssigade seas vähenenud.

Eestis ei ole siiani ükski kodusiga nakatunud. Ainult üksteist metssiga. Pärtel siiski üleliia positiivne ei ole ning ei julge arvata, millas katk Eestist taanduda võiks. «Metssigade hulgas ei oska keegi öelda, kui kiire see protsess on,» ütles ta. «Kui võtame Leedu ja Poola näite, kus olid esimesed juhtumid veebruaris – metssigade puhul on seal jätkuvalt leiud.»

Lätis saavad jahimehed kompensatsiooni iga nakatunud metssea eest, kelle nad tabavad. See ei ole aga nakatunud loomade tabamisele väga palju kaasa aidanud.

Autor: Mariann Männi
02.10.2014, Majandus24 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/