Avaldatud: 1. märts 2023Kategooriad: Uudised

Euroopa põllu- ja maamajanduse nõustajate katusorganisatsiooni EUFRAS liikmed kohtusid Eestis

1.-2. märtsil toimus Eestis Euroopa põllu- ja maamajanduse nõustajate katusorganisatsiooni EUFRAS (European Forum For Agricultural and Rural Advisory Services) liikmete kohtumine. Kohal on 28 liikmesorganisatsiooni esindajad 19 riigist.

“Kohtumise eesmärk on vahetada omavahel kogemusi, suhelda kolleegidega ja luua uusi koostöösidemeid erinevate riikide nõuandeteenistuse vahel. Mul on suur rõõm, et sel korral valiti EUFRAS üldkoosoleku toimumispaigaks just Eesti. See andis meile võimaluse tutvustada Eesti põllumajandust ja maaelupoliitikat ning EL ühise põllumajanduspoliitika strateegiakava raames plaanitud tegevusi järgmiseteks aastateks,” ütles Leho Verk, Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistuse juht.

Esimesel päeval tegid teiste seas ettekanded ka Maaeluministeeriumi kantsler Marko Gorban, Maaelu Teadmuskeskuse direktor Andre Veskioja ning MES nõuandeteenistuse juht Leho Verk.

Teisel päeval külastatakse Väätsa Agro Lõõla suurfarmi, mis on Eesti ja kogu piirkonna suurim piimafarm. Väätsa Agro on investeeritud mitmetesse innovaatilistesse lahendustesse, millega vähendatakse farmi süsiniku jalajälge ja parandatakse tulemuslikkust.

Lisaks põhiüritusele toimuvad juba esmaspäevast alates Tallinnas ka mitmed väiksemad kõrvalüritused, koolitused ja projektikoosolekud.

Ürituse korraldas Maaelu Edendamise Sihtasutus, mis on EUFRAS liige juba aastast 2014. Lisaks kuulub tänaseks EUFRAS liikmete hulka ka 1. jaanuaril tööd alustanud ühendasutus Maaelu Teadmuskeskus (METK).

Teate edastas:
Eva Burm
Maaelu Edendamise Sihtasutus
eva.burm@mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/