Avaldatud: 1. november 2019Kategooriad: Uudised

Maaelu Edendamise Sihtasutus andis eile EPKK Lõikuspeol üle parima maamajanduseriala õppejõu ja õpilase aunimetuse, tudengipreemia pälvija ning kuulutab välja parima taimekasvataja

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) andis eile Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) lõikuspeol üle aunimetused 2019. aasta parimale maamajanduseriala õppejõule ja õpilasele ning maamajandusõppekava tudengite õpitoetuse pälvinutele. Samuti kuulutati välja parim taimekasvataja 2019.

MESi moodustatud komisjon valis parimaks maamajanduseriala õppejõuks Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi õppejõu Marko Kassi ja parimaks maamajanduseriala õpilaseks Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli põllumajanduseriala õpilase Robin Randaru. Parima maamajanduseriala õpetaja ja õppejõu konkursi raames annab EPKK välja eripreemia Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpetaja Kaja Marrandile.
MES tunnustab ka kaht Eesti Maaülikooli (EMÜ) ja Tallinna Tehnikaülikooli maamajandusõppekaval õppivat tudengit õpitoetusega, mille sel aastal pälvisid EMÜ tudengid Johanna Piibor, kes õpib veterinaarmeditsiini õppekaval ja Brigita Tool, kes õpib keskkonnakaitse õppekaval.

Samuti kuulutati välja parima taimekasvataja 2019, kelleks on Kanepi Aiandi OÜ tegevjuht Margus Vahtramäe.

„Margus Vahtramäe on vaatamata oma noorusele juba pikka aega aianduse valdkonnas toimetanud, arendades edasi vanemate poolt loodud ettevõtet, mille toodangu kvaliteet on kõrgelt hinnatud, põhjendas MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg valikut.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest.

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/