Avaldatud: 21. jaanuar 2022Kategooriad: UudisedSildid:

PRESSITEADE 21. jaanuar, Viljandi

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu valis täna toimunud koosolekul sihtasutuse juhatuse liikmeks Meelis Annuse.

„Konkurss MES-i juhatuse liikme ametikohale õnnestus igati. Suur huvi MES-i juhatuse liikme ametikoha vastu näitab MES-i olulisust valdkonna finantseerimismaastikul. Väärikaid kandidaate oli mitmeid ja lõpliku valiku tegemine polnud lihtne. Mul on väga hea meel, et sihtasutust asub juhtima Meelis Annus, kes ühelt poolt tunneb hästi põllumajanduse ja maaelu valdkonda ning teisalt omab varasemast pikaajalist kogemust krediidiasutuste poolelt,“ ütles valikut kommenteerides Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu esimees Andres Oopkaup.

„MES on aastate jooksul tõestanud ennast põllumajandus-, toiduainesektori ja muude maaettevõtlussektorite jaoks olulise finantseerimisasutusena. Täna ettevõtjate ees seisvad väljakutsed, sealhulgas roheüleminekuga kaasnevad, toovad kaasa uusi ja täiendavaid finantseerimisvajadusi. MES-i poolt eeldab see koostöös ettevõtjatega paindlike ja nutikate lahenduste leidmist, mida peab toetama MES-i tugev finantskompetents,“ lausus maaeluminster Urmas Kruuse. „Seetõttu on tervitatav, et Meelis Annus asub oma põllumajandus- ja pangandussektori kogemustepagasiga MES-i etteotsa.“

Meelis Annus juhtis aastatel 2015-2021 põllumeeste ühistut KEVILI, aastatel 2006-2015 töötas Swedbank AS Põhja-Eesti regiooni ärikliendisuhete osakonna juhatajana, täites seejuures põllumajandussektori juhi ülesandeid ning on varem töötanud muu hulgas Aru Grupp AS-is ning Hansa Liising Eesti AS-is. Ta on lõpetanud Eesti-Ameerika Ärikolledži ärijuhtimise erialal.

Maaelu Edendamise Sihtasutus on 1993. aastal asutatud isemajandav eraõiguslik juriidiline isik, mille eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust, luues paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks ning tõsta maaettevõtluse konkurentsivõimet. MES pakub laene ja tagatisi, pilootprojektina pakub MES eraisikutele eluaseme kaaslaenu krediidiasutustega Ida-Virumaal ning Kagu-Eestis Põlva-, Võru- ja Valgamaal. Lisaks opereerib MES maaelu nõuandeteenistust ning panustab aktiivselt maaelu mainekujundusse.

 

 

Pressiteate edastas:

Riin Kurrikoff
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Oru 21, Viljandi 71003
tel 648 4920

riin.kurrikoff@mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/