Avaldatud: 24. jaanuar 2013Kategooriad: Uudised

Minister Helir-Valdor Seeder, kelle kutsusid solvatud nõuandekeskused kohut mõistma, peatas viimasel hetkel Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) plaani rajada igasse maakonnakeskusesse uus riiklik nõuandebüroo.

Veel sel esmaspäeval oli Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatuse esimees Raul Rosenberg väge täis, kirjeldades kujukalt, millised kardinaalsed pöörded nõuandemaastikul kohe juhtuma hakkavad.

“Eestis on praegu 15 tunnustatud nõuandekeskust ja 130 kutsetunnistusega konsulenti, aga kõik need äriühingud, ja FIEd tegutsevad omaette. Kogu nõuandesüsteem on nii juhitamatu ja killustunud, et ei saa edasi areneda,” selgitas Rosenberg.

Plaanis oli kardinaalselt muuta nõuandetegevust juba alates tänavu 1. juulist. Ka oli põllumajandusministeerium vastu võtnud otsuse, et 1. juulist kaob nõuandekeskustelt teabeleviks mõeldud raha.

Nii raha kadumine kui ka tegevusvälja ahendamine on juba mitmendat nädalat hoidnud ärevil nõuandekeskusi maakondades.

Kas aitas kaasa Maalehe sekkumine, kui asusime probleemlugu kirjutama, või tõusis seniste konsulentide pahameel liiga kõrgele, aga vahetult enne Maalehe trükkiminekut tegi põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kannapöörde ja otsustas päevapealt kõigile nõuandetegevuse muudatustele kriipsu peale tõmmata.

Täielikku artiklit loe Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/