Avaldatud: 22. jaanuar 2013Kategooriad: Uudised

Martna vallas alustas mullu tavalisest poole rohkem uusi ettevõtteid.

Lisandus viis põllumajandusettevõtet, peale selle saab Martnas nüüd õendusabi, juukseid lõigata, tellida puupaadi, uut mööblit ja tuunida auto.

«Iga aasta alguses vaatan äriregistrit ja 2012. aasta tule­mus oli tõesti üllatav," sõnas Martna vallavanem Tiiu Aavik.

Mullu registreeriti Martnas 15 uut ettevõtet: kümme osa­ühingut, neli füüsilisest isi­kust ettevõtjat ja üks mittetu­lundusühing, loetles Aavik.

Aaviku sõnul on vallas ta­valiselt aastas keskmiselt juurde tulnud 7-8 ettevõtet, mõnikord ka vähem. Näiteks 2011. aastal lisandus üks mit­tetulundusühing ja kuus osa­ühingut.

„2012. aasta oli värvikas. Oli koju tagasi tulijaid, koju-jääjaid, ja neid, kes arvavad, et maal on parem kui linnas. Ei julge prognoosida, aga äkki siit paistab tendents, et noo­red tulevadki maale tagasi," sõnas Aavik.

Uustulnuk Martna vallas on OÜ Keila Puidukoda, kus tehakse eritellimusel uksi-aknaid, treppe, mööblit. Te­gemist on kümmekond aastat tagasi asutatud pereettevõtte­ga. Nüüd kolis pere koos puidukojaga oma esivanemate kodukanti Martnasse.

„Tulid Tallinna ümbrusest kuldsest ringist," ütles Aavik.

Aavik märkis, et uus noor pe­rekond kolis valda ja alustas Allika talus lamba-ja kitsekasvatust. «Üllatus oli ka merekalapüügiga tegelev Dive OÜ. See ettevõtja on meie valla väi­mees. Võttis meie mailt naise," sõnas Aavik.

Peale uustulnukate on elav­nenud ka kohalike huvi ette­võtluse vastu. Aaviku sõnul on põnev ettevõte puupaadiehitusega tegelev OÜ Taar.

«Kohalik põnev seltskond, kes õppis paadiehitust töötute­le korraldatud kursusel, aga teeb muud ka, kas või kaevurakkeid," sõnas Aavik.

Pärast töötuna arvel olemist ja koolitust alustas vallamajas juuksuritööd OÜ Katre Ilutoa pidaja. Õendusabi hakkas pak­kuma kohalik Eve Laherand. «Niisugust teenust pole meü kohapeal olnudki," nentis Aavik.

Martna Garaaži pidaja lõi vana kõrvale uue ettevõtte OÜ Mossemeez, mis müüb mootorsõidukite osi, aga ka paigaldab lisaseadmeid, tuunib.

«Alla kolmekümne noor mees, hea, et ettevõttel on ja­lad all ja see tegutseb," sõnas Aavik.

Aaviku sõnul teeb rõõmu just see, et tulijad on väikesed ja erinevad, ja mitte ainult põllumajandusettevõtted, kuigi piir­kond seda nagu eeldaks.

«Mitmekesisus on trump. Kui väikeses vallas annab tööd ainult üks suur ettevõte ja sel­lega midagi juhtub, on kaos suur," sõnas Aavik.

Uued ettevõtted 2012

* Kaks füüsilisest isikust ettevõtjat, kes tegelevad segapõllumajandusega, lamba- ja kitsekasvatusega.

* FIE Eve Laherand Kooliõde (õendusabi)

* MTÜ Läänemaa Toode (väiketootjate tootearendus ja turundus)

* OÜ Katre Ilutuba (juuksuri- ja iluteenused)

* OÜ Mossemeez (mootorsõidukite osade ja lisaseadmete müük)

* Takerstone OÜ (hulgikaubandus)

* Mahe Kaarli OÜ (segapõllumajandus)

* TET Varahalduse OU (varahaldus)

* OÜ Keila Puidukoda (mööbli valmistamine)

* Ohtla Pullikasvatus PÜ (veisekasvatus)

* Dive OÜ (merekalapüük)

* OÜ Taar (paatide ehitus)

* OÜ Lähtru-Loigu (segapõllumajandus)

Allikas: Martna vallavalitsus

Kaie Ilves, Lääne Elu (22.01.2013)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/