Avaldatud: 18. august 2014Kategooriad: Uudised

Künni maailmameistrivõistlused toimuvad sellel aastal juba 61. korda ja seekord Prantsusmaal 5.- 6. septembril. Eestit esindavad sel suurimal põllumajanduslikul väliüritusel Euroopas meie tuntud künnimehed Indrek Zilensk ja Jüri Lai.
 
Künni MMile oodatakse tänavu 300 000 külastajat, üritus toimub 300 hektari suurusel välialal ja ürituse korralduse juures on abis 2500 vabatahtliku. 
 
Eesti Künniseltsi juhatuse liige, Baltic Agro ASi arendusdirektor Margus Ameerikas kuulub WPO (World Ploughing Organisation) juhatusse ja on ka sel aastal meie künnitiimiga Prantsusmaal. 
 
„Tänavusel võistlusel on esindatud 31 riigi künnimehed, 29 tavaadraga ja 30 pöördadraga kündjat. Eesti võistkonnas künnab tavaadraga Indrek Zilensk Kesa Agrost ja pöördadraga Jüri Lai Stokker Agrist. Mehi treenib võistlusteks Urmas Lees Dotnuvos Projektaist. Ja kohtunikuna on ametis Taavi Võsa Eesti Taimekasvatuse Instituudist. Võistkond lendab Prantsusmaale 29. augustil ja 1.- 4. september on ametlikud treeningud,“ ütles Ameerikas. „Mõlema mehe adrad on Kverneland´i firmalt. Jüri Lai kasutab uut John Deere traktorit ja Indrek Zilensk Olustvere TMK Belarus’i traktorit.“ 

Loe edasi täispikka artiklit Äripäeva põllumajanduse portaalist siin

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/