Avaldatud: 26. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Põllumajandusministeerium
Pressiteade
26. oktoober 2013

Mesindusse on maaelu arengukava abiga investeeritud üle 6 miljoni euro

Mesindusega seotud projektidesse on maaelu arengukava 2007-2013 vahendistest investeeritud 3,7 miljonit eurot. Koos mesindussektori omaosalusega ületavad investeeringud 6 miljoni euro piiri, rääkis põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti täna Viljandimaal toimuval konverentsil “Keskkonnahoidlik majandamine läbi mesinduse”.

„Mesindusse on viimase kuue ja poole aasta jooksul läbi maaelu arengukava jõudnud märkimisväärne hulk investeeringuid,“ ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. „Mesindusega seotud ja mesinike endi esitatud taotluste järgi on toetusi määratud ligi 200 projektile, mille kogumaksumus ühes omafinantseeringuga ületab 6 miljonit eurot ja millele on toetusi määratud ligi 3,7 miljonit.“ 

Asekantsleri kinnitusel on mesindusele ka aastatel 2014–2020 tagatud ligipääs suurele osale uue maaelu arengukava meetmetest. „Eesti mesi on kvaliteetne ja mesindusel on arenguperspektiivi. Mesindusega paremaks arvestamiseks on uues maaelu arengukavas kavandamisel uus toetus, meetaimedest puhvertsoonide rajamiseks mesilate ja intensiivselt majandatava põllumaa vahele,“ sõnas Lemetti.

Statistikaameti andmetel tegeles 2012. aastal Eestis meetootmisega 5934 põllumajanduslikku ja kodumajapidamist. Neist 17 olid rohkem kui 150 mesilasperega kutselised mesinikud ja üle 5200 hobimesinikud.

Kõigist mesinikest on end PRIA registrisse kandnud 1135. Mesilaste pidamiseks peab mesinik, sh ka hobimesinik olema registreeritud põllumajandusloomade registris (PRIAs), et põllumehed saaksid taimekaitsetööde planeerimisel arvestada lähedal elavate mesilastega ning vajadusel oleks võimalik teostada tauditõrjet. Registreerida saab näiteks e-PRIA kaudu. 

www.agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/