Avaldatud: 2. august 2013Kategooriad: Uudised

President Lennart Meri kunagine üleskutse otsida Eesti Nokiat andis sadadele ettevõtjatele impulsi viia ellu oma innovaatiline või kiiksuga äriidee. Nokia-otsimise tuhinast oli kantud ka nutikaid äriideid tutvustav raamat “40 Eesti nokiat”, mis ilmus kümme aastat tagasi. Mis on raamatusse valitud edulugudest saanud?

Rõõm on tõdeda, et enamik tollastest oma nokia leidnutest on endiselt elujõus: 40 ettevõtjast 34 tegutseb – kes edukamalt, kes vähem edukalt – oma meelisalal edasi. Kolme FIE tegevus on aastatega taandunud pelgalt hobi tasemele. Täielikult soikunud on kolm omaaegset äriideed – kahe idee teostajad on meie hulgast lahkunud ning üks idee, põllukivide müük, oligi vaid ühekordne projekt.

Loomulikult on aeg teinud teatud korrektiive. Nii on viis raamatukangelast vanuse tõttu andnud äri eestvedamise üle järgmisele põlvkonnale, mitu endist FIEt on pidanud targemaks viia oma tegevus äriühingu alla ning kolme firma omanikud on vahepeal asutanud uue firma, mis jätkab endisel tegevusalal.

Loe edasi Äripäevast!

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/