Avaldatud: 27. september 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
27.09.2017

Pagaritööstuse müügitulu oli 2017. esimesel poolaastal 93,2 miljonit eurot

Pagaritööstuste müügitulu oli 2017. aasta esimesel poolaastal 93,2 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas müügitulu 3,5 protsenti, selgub Maaeluministeeriumis koostatud Eesti pagaritööstuse 2017. esimese poolaasta ülevaatest.

„Nii nagu toiduainetööstusel tervikuna, oli ka pagaritööstusel aasta esimene pool edukas, sest sise- ja välisnõudluse kasvu tulemusel majandusnäitajad paranesid. Kuna eelmise aasta sama perioodi võrdlusbaas oli suhteliselt madal, siis viitab see majandusolukorra taastumisele,“ ütles kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.

Pagaritööstuste müügitulu oli 2017. esimesel poolaastal 93,2 miljonit eurot ja võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas see 3,5 protsenti. Müügitulu kasv toetas kasumi suurenemist ja 2017. esimesel poolaastal oli pagaritööstuse kogukasum 1,7 miljonit eurot. „Müügitulu kasv õnnestus saavutada senist kulude taset sisuliselt säilitades, mis viitab ettevõtete kasvanud efektiivsusele,“ ütles Taavi Kand. „See väljendub ka olulises lisandväärtuse kasvus võrreldes eelmise aastaga.“

„Tugev konkurents koduturul sunnib ettevõtjaid jätkuvalt investeerima tootmistehnoloogia moderniseerimisse,“ ütles Kand. „Investeeringud suurenesid peaaegu kolm korda.“ Pagaritööstuse ettevõtted investeerisid materiaalsesse põhivarasse 2017. aasta esimesel poolaastal 5,9 miljonit eurot.

Pagaritööstustes toodeti 2017. aasta esimesel poolaastal peaaegu 65 miljoni euro väärtuses toodangut, millest neljandik eksporditi. Üle poole eksporditavast toodangust (51,9%) viidi Soome. Olulised sihtriigid olid ka Rootsi ja Läti.

Statistikaameti andmetel tegutseb pagaritööstuses keskmiselt 130–140 ettevõtet. Vaatamata suurele ettevõtete arvule annavad 4–5 suuremat ettevõtet peaaegu kolmveerandi pagaritööstuse müügitulust. Statistikaameti andmeil oli 2017. aasta esimeses kvartalis pagaritööstuses tööga hõivatud keskmiselt 3178 inimest. Aastases võrdluses kasvas töötajate arv 6,8 protsenti.

Pagaritööstuse ettevõtetena käsitletakse ülevaates ettevõtteid, mis tegelevad leiva- ja saiatootmise, valikpagaritoodete, sh kookide, pirukate, tortide jm tootmisega ning kuiviku- ja küpsisetootmisega.

Pagaritööstuse 2017. aasta I poolaasta ülevaade

Teate edastas:

Triin Heinaste
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 6256 108
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/