Avaldatud: 9. märts 2013Kategooriad: Uudised

Neljapäevases Paide taluklubis selgus, et talunikel on kaup otsa lõppemas. Nii osteti Müüslerist kohale sõitnud Rätsepa talu perelt viimased hapendatud kurgid, ennelõunasel lahtiolekuajal lõppes ka mustasõstramoos.

 Talu perenaine Meeli Seepter ütles, et paar korda on tal veel põhjust tulla, siis on kaup otsas ja kevadtööde aeg käes. Mune ostma tulnud Ehale Türilt tuli ootamatusena, et neid saab vaid ette tellides. Talutoiduklubi asutaja, Imavere valla Niinemetsa talu perenaise Heilika Nugise selgitusel ei suuda pere 20 kana lihtsalt toota nii palju, kui osta tahetakse.

Hea, et mune annab müüki ka Kirna küla Tölpla talu. «Oma talu mesi on müüdud, nüüd on müügis naabripere ülejäägid,» lisas ta.

Nii Seepter kui ka Nugis on üllatunud Paide kandi sedavõrd teadlikest ostjatest. «Sellist huvi ei osanuks uneski näha, et paidelased meid toodangust tühjaks ostavad,» sõnas Seepter.

Uued tooted on Türi valla  Raismikuoja talu jahutooted ja õlid ning Rapla väiketootja koduköögis valmistatud marmelaadikommid. Jahutooteid ja õli saab vaid ettetellimisel.

Heilika Nugis lisas, et käivad läbirääkimised teistegi talupidajatega. «Õige pea peaks müüki tulema pardimune ning kel veel soov talutoodangut pakkuda, võtku julgelt ühendust,» ütles ta.

Järva Teataja (09.03.2013)

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/