Avaldatud: 26. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Peaminister Ansip kohtus toidutootjate esindajatega

Tallinn, Stenbocki maja, 25. juuni 2012 – Peaminister Andrus Ansip ütles täna kohtumisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ning Eesti Põllumeeste Keskliidu esindajatega, et valitsuse seisukoht otsetoetuste suhtes pole muutunud.

„Me nõuame Eesti põllumeestele võrdset kohtlemist Euroopa Liidus,“ kinnitas peaminister Ansip.

Toetused Eestile ja teistele Balti riikidele on praegu madalaimad. Euroopa Liidu keskmine otsetoetuste tase on 269 eurot hektari kohta, Eestis 117.

Praegu käivad läbirääkimised Euroopa Liidu uue eelarve kava üle aastateks 2014?2020, kus olulise osa moodustavad põllumajandustoetused. Eesti põllumehi ei rahulda Euroopa Komisjoni ettepanek, mille kohaselt tõuseksid Eesti toetused aastateks 2017-2020 58 protsendini Euroopa Liidu keskmisest.

„Leian, et praegu kehtiv ja ka kavandatav ühine põllumajanduspoliitika ei põhine võrdse ja õiglase konkurentsi põhimõtetel,“ märkis Ansip.

Põllumajandus-Kaubanduskoja ning Põllumeeste Keskliidu tänasele kohtumisele eelnes toetusallkirjade kogumise kampaania, kus kõik eestimaalased said anda toetusallkirja Baltimaade põllumeeste vabaühenduste ühisdeklaratsioonile, toetamaks põllumajandustoetuste võrdsustamist Euroopa Liidu uuel eelarveperioodil.

Põllumeeste esindajad kinnitasid peaministrile, et juuni keskel andis deklaratsioonile oma toetusallkirja umbes 20 tuhat eestimaalast. Peaministri sõnul toetab selline suur hulk allkirju valitsuse positsiooni läbirääkimistel eelarve üle.

Postimees.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/