Avaldatud: 5. oktoober 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
05.10.2017

Piimandusmuuseumi sihtasutus saab muuseumi pidamiseks kinnistu

Maaeluministeeriumi ettepanekul otsustas valitsus tänasel istungil Eesti Piimandusmuuseumi kinnistu Järvamaal anda tasuta Imavere vallale.

Imavere Vallavolikogu asutas kaks nädalat tagasi sihtasutuse Eesti Piimandusmuuseum, mis Maaeluministeeriumi ja Imavere vallavalitsuse sõlmitud heatahte lepingu kohaselt jätkab muuseumi pidamist ning ministeerium annab vallale valitsuse nõusolekul tasuta muuseumi kasutuses oleva kinnistu.

„Kuna tegemist on piirkondlikult olulise kultuuriasutusega, mille puhul peaks otsustus- ja juhtimistasand olema kohapeal, soovis Imavere vallavalitsus Eesti Piimandusmuuseumist teha valla hallatava asutuse. Ka meie oleme kindlad, et valla huvi muuseumit pidada on tõsine ja Maaeluministeerium toetab Imavere püüdlusi,“ selgitas muuseumi omandi muutust maaeluminister Tarmo Tamm.

Eesti Piimandusmuuseumi direktor Ants Välimäe ütles, et lisaks tavapärase tegevuse jätkamisele, milleks on piimandusajaloo kogumine, uurimine ja eksponeerimine ning aktiivne kodumaise piimatoote tarbimise propageerimine elanikkonna seas, lisandub muuseumile piirkondliku mäluasutuse roll. „Muuseumi jätkamine sihtasutusena annab paindlikuma vormi muuseumi seniste tegevuseesmärkide täitmiseks,“ sõnas Välimäe.

Kuna piimandusmuuseumi pidamiseks loodud sihtasutus võtab üle riigimuuseumi funktsioonid, siis riigimuuseumi tegevus lõpetatakse. Muuseumikogu annab Maaeluministeerium sihtasutusele kasutada.

Teate edastas

Urmas Glase
Maaeluministeeriumi avalike suhete osakond
press@agri.ee

625 6561

Teade on saadetud EPKK postiloendi teabekeskus@epkk.ee kaudu
EESTI PÕLLUMAJANDUS – KAUBANDUSKODA
J. VILMSI 53G
TALLINN 10147
TEL. 6009 349
info@epkk.ee
www.epkk.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/