Avaldatud: 23. september 2014Kategooriad: Uudised

Tiiu Annuk, Scandagra Eesti nõustaja:

Eelmise nädala suurepärased ilmad lubasid talivilja hoogsalt külvata. Paljudel on see ilusasti tärganud ja siin-seal on näha ka talinisul kolmandat lehte, rukis on juba suurem.

Läinud nädalal küsiti palju uue toote Legacy 500SC kohta, mis ei pane ka imestama, kuna tootel on väga pikk mõju (kuni 8 nädalat) ja lai umbrohuspekter. Milles siis seisneb selle toote kasutamise eelis?

Toote hind. Arvestades, et tegemist on mulla mõjuga tootega (omab ka kontaktset toimet), on hektari hind väga soodne võrreldes teiste mulla mõjuga preparaatidega. Samas, kui talivili ei talvitu, pole majanduslik kahju nii suur.

Paindlik kasutusaeg. Võib kasutada kohe peale külvi kuni esimese kõrresõlme ilmumiseni. Eeliseks on see, et ei pea ootama kuni umbrohi tärkab, võib hakata kohe pritsima. Sügisel on alati risk, et kui oodata, võivad vihmad põllule saamise suhteliselt võimatuks muuta. Alates külvist kuni kahe lehe faasini, soovitame kasutada normiga 0,15 l/ha. Juhul kui olete kindel, et jõuate peale külvi ära pritsida, enne kui teravili tärkab, võib kasutada ka normi 0,1 l/ha. Hilisemal pritsimisel, kui umbrohul on 3-4 pärislehte, tuleks normi tõsta 0,2-0,25 l/ha-i, mis aga teeb kulu suuremaks.

Pikk toime, kuni 8 nädalat. See tähendab seda, et pole ohtu, et umbrohi tärkab uuesti sügise jooksul.

Kevadel ei pea esimese tööna hakkama umbrohutõrjet tegema, kuna talvituvad umbrohud on hävitatud. Kuna Legacy ei tõrju kõrrelisi umbrohtusid, siis nagunii, kellel tuulekaera probleem on, tuleb kevadel tuulekaera tõrjuda. Legacy 500 EC kasutamine aga võimaldab oodata kuni tuulekaer tärkab, kuna talvituvad umbrohud on hävitatud ning seemneumbrohud ei konkureeri nii jõudsalt kultuuriga. Esimeses pritses on võimalik kasutada nt kasvuregulaatorit CCC ja leheväetisi.Teada ju on, et nt rukki-kasteheina ja tuulekaera tõrjeks kasutatavat preparaati Tombo WG ei tohi kasvuregulaatoritega segada. Või näiteks kasutada Axial 50 EC, mida saab segada nt seemneumbrohtude vastu Trimmer 50 SG-ga jne. 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehe veebilehelt siin.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/