Avaldatud: 15. mai 2014Kategooriad: Uudised

Scandagra Eesti agronoom-nõustaja Tiiu Annuk kirjutab selle nädala põlluinfos sellest,  millele tuleks pöörata tähelepanu oma talirapsipõllul.

Tänaseks on loodetavasti suured öökülmad möödas. Selliseid külmakahjustusi, kui sel aastal talirapsil pole enne nähtudki. Põhiline põhjus oli ikka selles, et tänavune varajane kevad pani taimed varakult kasvama ja taliraps enne õitsemist on kõige tundlikumas faasis öökülmade suhtes.

Põhja-Eestis sai mõnes piirkonnas taliraps nii suuri külmakahjustusi, et varred on täiesti lõhenenud ja sageli mitmest kohast. Saagilootust siiski maha matma ei pea, taliraps on hea taastuja ja ajab tugevalt külgvõrseid. Kahjuks ei pruugi aga saak ühtlaselt valmida ning ilmselt tuleb enne koristust desikantidega kuivatada, et klorofülli sisaldus ei jääks seemnetes liiga kõrgeks. Suurem oht on muidugi haavanditest haigustesse nakatumine, selle vastu saab kaitsta erinevate fungitsiididega. Kahjuks pole praegu veel päris õige aeg valgemädaniku tõrjet teha nii, et eelkõige on tänane pritsimine ikkagi profülaktilise ja raviva meetodina haiguste vastu. 

Edasi loe täispikka artiklit Pollumees.ee 
14.05.2014

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/