Väätsa vallas Lõõla külas käivad juba ehitustööd, et rajada sinna Euroopa suurim piimafarm, kus leiab peavarju üle 3000 lüpsilehma.
Loomulikult ei lähtu ükski ettevõtja tehast või lauta ehitades sellest, kas see on Eestis või Euroopa Liidus suuruselt esimene, teine või kolmas. Tähtis on, et tootmine oleks jätkusuutlik ja teeniks omanikule kasumit.
Samal ajal kui teised Järvamaa suured põllumajandusühistud on viimastel aastatel paigutanud tootmisse väga suuri summasid, on Väätsa Agro omanikevahetusest tekkinud segaduse tõttu paigal tammunud.
Järva Teatajal on heameel teada, et uute omanike käe all hakkab ka Väätsa Agro arenema, mis annab kinnitust, et eesrindliku põlluharimise ja loomakasvatusega tegeldakse siinmail ka aastakümnete pärast.
Kümmekond aastat tagasi oli uus laut Järvamaal suur uudis, aga viimasel ajal on neid ehitatud ja korrastatud sellise kiirusega, et varsti peaks kõik siinsed lehmad elama uutes lautades.
Laudad pole kaugeltki ainsad kohad, kuhu põllumehed miljoneid eurosid paigutavad. Alles hiljuti kirjutasime Estonia OÜ uuest kuivatist ja Aravete Agro korrastatud Mägise suurfarmist.
Eesti eduloo puhul räägitakse alati e-lahendustest, kuid Järva Teataja arvates võiksime vähemalt sama uhked olla ka põllumajanduse üle. Kui veel paarkümmend aastat tagasi olid meie põllumehed õnnelikud Soomest või Rootsist humanitaarabina saadud vana traktori või põllutööriista üle, siis nüüd vuravad põldudel traktorid ja kombainid, mis on tehnika viimane sõna.
Siinseid suuri lautu ei käida uudistamas mitte üksnes Euroopast, vaid isegi Hiinast ja kaugemaltki.
Ajal, kui maailma rahvastik suureneb enneolematu kiirusega ja suur osa elanikkonnast on näljas, muutub põllumajandus järjest olulisemaks majandusharuks.
Loomulikult ei anna põllumajandus enam kunagi tööd nii paljudele inimestele kui sadakond aastat tagasi, kuid kas või julgeoleku seisukohast on see suur trump, kui suudame ise oma inimesed ära toita.
Järva Teataja, 19.09.2013