Avaldatud: 15. november 2017Kategooriad: Uudised

EESTI PÕLLUMAJANDUS-KAUBANDUSKODA
PRESSITEADE
15. november 2017

Põllumajanduskoda viib toidutootjad Rootsi mahemessile

15. – 16. novembrini toimub Rootsis Malmös mahetoodete mess Nordic Organic Food Fair 2017. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda viib meie mahetootjad juba teist korda sellele messile. Tänavu osaleb Eesti stendil 10 ettevõtet: Amoor OÜ, Astelfoods Eesti OÜ, Estvita Pro OÜ, Märjamaa Lihatööstus OÜ, Perfect Plant OÜ, Rabafarm OÜ, RemedyWay OÜ, Rõngu Mahl AS, Saaremaa Piimatööstus AS ja Salvest AS.

“Paljudes riikides on nõudlus mahetoodete järele kasvanud kohalikust mahetootmisest kiiremini. See pakub meie ettevõtjatele soodsa võimaluse mahetoodete ekspordi arendamiseks. Messil osalemine on heaks lähtekohaks oma ettevõtete ja ekspordipotentsiaaliga mahetoodete tutvustamiseks ning uute klientidega kohtumiseks,“ ütles põllumajanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmus lisas, et mahetootmine on Eestis tempokalt kasvanud ning järgmiseks loogiliseks sammuks on kohaliku mahetooraine väärindamine ja mahetoodete eksportimine.

2016. aastal oli Eestis mahepõllumajanduslikku maad kogu põllumajandusmaast ligi 18% (184 754 ha), võrreldes aasta varasemaga lisandus mahemaad 13 957 ha. Kontrollitud looduslikke mahedaid korjealasid oli 613 138 ha; see pind suurenes koguni 6,5 korda. Selle kasvu taga oli peamiselt ulatuslik riigimetsa tunnustamine mahekorjealadena. Mahetootmisega tegelevaid põllumajandusettevõtteid oli 2016. aastal Eestis 1753, võrreldes eelmise aastaga suurenes nende arv 124 võrra. Maheettevõtted on aastatega kasvanud järjest suuremaks – nende mahepõllumajandusmaa keskmine pind oli 105 ha. Kolmeteistkümnel Eesti suurimal maheettevõttel oli mahemaad üle 1000 hektari. Maheettevõtete arvu poolest oli esikohal Võrumaa, mahemaa pindala poolest aga Tartumaa. Kõige suurem oli mahepõllumajandusmaa osakaal Hiiumaal, kus see moodustas üle poole kogu põllumajandusmaast. Kõige rohkem tuli 2016. aastal mahemaad juurde Viljandi- (2855 ha) ja Tartumaal (2611).

2016. aasta lõpus oli mahepõllumajanduse registris kokku 314 töötlejat, pakendajat, ladustajat ja turustajat, see on 48 ettevõtet rohkem kui aasta varem. Kodumaise mahetoodangu sortimendis oli Eesti Konjunktuuriinstituudi andmetel üle 1400 toote. Kõige laiemas valikus toodeti tee- ja maitsetaimesegusid, teraviljatooteid ning puuvilja- ja marjatooteid.

EPKK stend Malmö mahemessil on 72 m2 suurune, stendi number on J70. Lisainfot messi kohta leiab: http://www.nordicorganicexpo.com/.

Lisainfo: EPKK toiduvaldkonna juht Evi Randpere, evi@epkk.ee , tel 509 7819

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/