Avaldatud: 18. märts 2014Kategooriad: Uudised

Põllumaa ja püsirohumaade keskmine rendihind Lääne-Virumaal ületab riigi keskmise 2,4 euro võrra. Naabermaakonnas on sama näitaja keskmisest kõrgem 6,6 euro võrra. Statistikaameti blogi andmetel tuleb Lääne-Virus põllumajandusmaa eest renti maksta keskmiselt 42,9 eurot hektari kohta (koos maksudega). Otseselt põllupidamiseks mõeldud maa rendihind on 43 eurot ja püsirohumaade puhul 34,6 eurot.

Kõrgeim rendihind on Tar­tumaal – 50,3 eurot -, järg­neb Ida-Virumaa 46,1 euro-ga. Kõige odavamalt saavad põllumajandustootjad omanike käest maad renti­da Hiiumaal, kus hektar maad on hinnatud keskmi­selt 20,9 rendieurole aastas. Rendihinnad varieeruvad sõltuvalt nõudluse ja pak­kumise suhtest, mis oma­korda tuleneb sellest, mis­suguseid majapidamisi ja tootjaid piirkonnas leidub. Väidetavalt pole harvad ju­hud, kui rendihinna kaup­lemisel kasutatakse argu­mendina seda, et kellegi tuttavale on Eestimaa teises otsas makstud kõrget hin­da. Rendileandjad küsivad enamasti maksimaalselt kõrget hinda ja osa põllu­mehi paistab olevat nõus seda ka maksma. Siiski ei ole üheski maakonnas ren­dihinnad Eesti keskmisest oluliselt kõrgemad ning kõikjal renditakse maid nii keskmisest madalama kui ka kõrgema hinnaga. Hek­tari keskmine rendihind maakondades jääb 34-50 euro piiresse.

Kui reeglina on põllumaa hind püsirohumaa omast kõrgem, siis mõningates maakondades pöörab nõudluse ja pakkumise su­he hinnad vastupidiseks või võrdseks. Rohumaa on kal­limalt hinnatud näiteks Raplamaal ja Hiiumaal. 

Tõnu Lilleorg,
Kuulutaja, 14.03.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/