Avaldatud: 11. september 2012Kategooriad: Uudised

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tegi kesk­konnaministrile ettepaneku seadustada kasutusvalduse üleandmine järeltulevatele põlvedele, et tagada peretalude säilimine.

"Me näeme praegu, et üha enam noori on valmis oma vanemate põllumajandustootmise üle võtma ja tegevust jätkama. Põlvkondade vahetudes on oluline, et peretalude järjepidevus säiliks," ütles põllumajandusminister.

Praegu ei võimalda maareformi seadus põllumajandus­ministeeriumi teatel kasutusvalduses maad teisele isikule edasi anda, sealhulgas, kui tootja soovib oma ettevõtte koos kasutusvalduse lepinguga anda edasi oma järeltulijale.

"Meie poole on pöördunud mitmed põllumajandustootjad, kes tahaksid oma tootmise lastele üle anda, kuid ei saa seda praeguse seaduse järgi teha. Põlvkondade vahetust soodusta­des saame kaasa aidata nii peretalude kui põllumajandusliku tegevuse säilimisele," selgitas Seeder.

Maareformi seaduse muutmine annab põllumajandustoot-misega tegelevatele füüsilisest isikust ettevõtjatele võima­luse anda kasutusvaldusega maa üle abikaasale või lapsele, kes jätkab põllumajandusliku ettevõtlusega.

Selle aasta 31. juuli seisuga on Eestis kasutusvalduses maad ligi 69 000 nektarit.

Meie Maa (10.09.2012)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/