Avaldatud: 23. september 2014Kategooriad: Uudised

Täna meediale esitletud riigieelarvest selgub lõplikult, et põllumehed järgmisel aastal riigieelarvest loodetud otsetoetuste lisaraha ehk top up’i ei saa.

Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul tuli tema valitsusse olukorras, kus kevadel olid suurem osa otsuseid juba tehtud.

«Kui vaatame eelarvele otsa, siis rõhuasetus on selgelt julgeolekuga seotud. Põllumajandusministeerium sai eelarves selle, et tugevdamist said veterinaarjärelevalve ja PRIA. See on see miinimum, mis me oleme saavutanud,» ütles Padar.

Top up’i maksmise otsus oli Padari sõnul tehtud seega enne tema arutellu sekkumist. Samas ei ole see tema sõnul ka sobiv kriisimeede, kuna see makstakse välja tavaliselt aasta lõpus. «Proovime kõikide muude vahenditega olukorda leevendada,» ütles Padar.

Kokkupandud riigieelarve näitab Padari hinnangul hästi seda reaalsust, mis täna kehtib. «Sellised on riigieelarve tulud ja kulud. Tulevad uued valimised ja uued koalitsioonid, siis tulevad ka uued ettepanekud, kust tõsta maksusid. Praegusele eelarvele on alternatiiv tõsta makse,» rääkis Padar.

Autor: Kadri Hansalu, 23.09.2014, Majandus24/Põllumajandus  

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/