Avaldatud: 29. august 2014Kategooriad: Uudised

Saaremaa Kodukant algatas Facebookis sibulatellimuste aktsiooni, et aidata saagiuputuse käes vaevlevaid Peipsi sibulakasvatajaid. Tellitud kogus osutus viis korda suuremaks kui planeeriti.Sõit algab täna kella kuuest hommikul ja kokku tuuakse Peipsi-äärsest Kolkja külast ära pea 1,5 tonni sibulaid, lisaks küüslauku, tippsibulaid ja palmikuid.

Idee sündis sellest, et toetada Peipsi-äärset kohalikku pärimuskultuuri. Sellise suure ühisostuga antakse võimalus Eestimaa talunikele, et säiliks võimalus ka järgmisel aastal maitsvaid kohalikke sibulaid osta.

Tagasi plaanitakse jõuda kella 18.45 praamiga. Siis alustatakse Liiva, Orissaare, Tagavere, Ratla, Valjala, Reo ja Kuressaare marsruudil sibulate laialijagamist. Liival loodetakse olla 19.30 paiku ja Kuressaares üheksa, poole kümne paiku. Täpsetest kellaaegadest antakse teada Facebookis. Kellega sai kokku lepitud helistamine, neile helistatakse.

Kel aga tellitud sibulatele täna järele ei õnnestu minna, saavad sibulad kätte eelneval kokkuleppel Saaremaa Kodukandi kontorist, Roo tn 5.

Kõige suurem sibulatellimus ühe pere peale oli 60 kg, kõige väiksem 2 kg. Tahtjaid oli palju nii maalt kui linnast. Üle Saaremaa oli soovijaid kokku sadakond. Sibulad tuuakse ära suure bussiga, mille taga on käru. Et aga tellimus kujunes viis korda suuremaks kui prognoositi, palub MTÜ Saaremaa Kodukandi juhatuse liige Reet Viira suhtuda kannatlikult sibulate laialivedamisse. Kellaaegades võib esineda kõikumisi ja laialijagamine võib võtta lubatust enam aega. Sibulate kilohinnale arvestati otsa transpordikulu, mis tegi ühe kilo hinnaks kaks eurot.

Positiivset tagasisidet on Viira sõnul tulnud tohutult. “Inimesed pooldavad Eesti põllumajanduse toetamist,“ kinnitas Viira. 

Sigrid Osa, 29.08.2014, Meie Maa 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/