Avaldatud: 29. september 2017Kategooriad: Uudised

PRESSIKUTSE
Maaeluministeerium
29.09.2017

Head ajakirjanikud!

Riigikantselei ja Maaeluministeerium kutsuvad Teid 2. oktoobril ühise põllumajanduspoliitika tulevikuanalüüsi tulemusi tutvustavale seminarile

 

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on mainitud uuring oluline, sest hetkel on toimumas ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tuleviku teemalised läbirääkimised ning analüüsi tulemuste põhjal saab Eesti ÜPP tulevikuga seoses oma seisukohti kujundada. „Uuringu järeldustele tuginedes saame oma valikuid partneritele paremini põhjendada  – seda nii Euroopa Liidu läbirääkimistel kui ka hiljem siseriiklikke rakendusvalikuid tehes,“ sõnas Tamm.

Tarmo Tamm lisas: „Samuti on uuringu läbiviimine oluline osa kogu järgmise perioodi ÜPP ettevalmistamisest.  Tänan koostajaid, Eesti Maaülikooli ja Eesti Konjunktuuriinstituuti, professionaalse töö eest. Mul on hea meel, et kaasati nii suur hulk intervjueeritavaid ning konsulteeriti ka sektori esindajatega.“

ÜPP tuleviku teemalise uuringu tellis Maaeluministeerium, seda rahastas Riigikantselei. Uuringus analüüsiti erinevaid ÜPP tulevikuga seotud teemasid, nagu näiteks tarneahela toimimine, finantsinstrumentide kasutamine, otsetoetuste taseme  võrdsustamise aluseks olevad võimalikud objektiivsed kriteeriumid, turule sekkumine, ekspordi edendamine, riskijuhtimine ja konkurentsivõime.  Analüüsitavad teemad valiti lähtuvalt sellest, mis on aktuaalsed ÜPP tuleviku läbirääkimistel nii Eesti kui kogu Euroopa Liidu kontekstis. Analüüs teeb  ettepanekuid poliitikavalikuteks ning hindab nende võimalikku mõju Eesti põllumajandussektori jätkusuutlikule arengule.

Ühine põllumajanduspoliitika (ÜPP) on üks kesksemaid Euroopa Liidu (EL) poliitikaid, mille eesmärk on tõsta põllumajanduse tootlikkust ja kindlustada põllumajandusega tegeleva rahvastikuosa rahuldav elatustase, stabiliseerida turge, tagada regulaarne toiduainetega varustamine ja mõistlikud tarbijahinnad. 2017. aastal jooksul plaanib Euroopa Komisjon välja tulla ÜPP õiguslike ettepanekutega.

Uuringu „Ühise põllumajanduspoliitika tulevikuanalüüs“ tulemusi tutvustav seminar toimub 2. oktoobril kell 13.30 – 16.00 Park Inn by Radisson Meriton Hotellis, aadressil  Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4.

Olete oodatud!

Osalemisest andke võimalusel teada aadressil press@agri.ee või telefonil 625 6152.

Lugupidamisega

Kertu Kärk
Nõunik
Avalike suhete osakond
Maaeluministeerium

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/