Avaldatud: 2. oktoober 2015Kategooriad: Uudised

PRESSITEADE
MAAELU EDENDAMISE SIHTASUTUS
2.OKTOOBER, VILJANDI

8.oktoobril toimub Viljandimaal Pollis maaettevõtluspäev

Üle-eestilise ettevõtlusnädala raames toimub 8.oktoobril Viljandimaal Karksi vallas Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuses maaettevõtluspäev, mille teema on „Muutustest Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistuses ning pikaajalise teadmussiirde toetuse kasutamise võimalused“.

„Kuna on põllumehi ja maaettevõtjaid, kelle jaoks nõuandeteenistuse teema tuttav ei ole, siis räägimegi Pollis sellest, mis on üleriigiline põllu- ja maamajanduse nõuandesüsteem ja kuidas see põllumehele kasulik on,“ rääkis Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatuse liige ja infopäeva üks esineja Andres Vinni, ning lisas „samuti tutvustatakse mitmesuguste toetuste taotlemise võimalusi. EMÜ Polli aiandusuuringute keskus on omakorda koht, kus ettevõtjate ideedele leitakse rakendus tootearenduse näol. Seega kohtuvad infopäeval kolm ettevõtja jaoks olulist valdkonda: nõuanne, rahastusvahendid ja tootearendusvõimalused“.

Maaettevõtluspäeval esinevad MESi juhatuse liige Andres Vinni , kes räägib teemal  „Nõuandeteenistus – abiks põllumehele“; MESi juhatuse liige Madis Reinup, kes räägib MESi rahastusvahenditest; konsulent Triin Luksepp annab ülevaate nõustamisest konsulendi pilgu läbi; Pajumäe talu peremees Viljar Veidenberg räägib maaettevõtja ootustest nõuandesüsteemile ning maaeluministeeriumi  teadus- ja arendusosakonna peaspetsialistid Hanna Kreen ja Kaire Kasearu tutvustavad teadmussiirde pikaajalisi programme ning teadmussiirde ja teavituse teemat. Päeva modereerib Rein Palosaar. Enne ettekandeid toimub ekskursioon EMÜ Polli aiandusuuringute keskuses, kus tutvustatakse sordiaretuse ja kasvatustehnoloogiate alast uurimistööd, degusteeritakse erinevaid õunasorte ning tutvutakse keskuse tootearendusalase koostöö, säilitus- ja analüüsivõimalustega tootearenduse- ja kompetentsikeskuses.

Maaelu Edendamise Sihtasutus on alates käesoleva aasta juulist üle-eestilise põllu- ja maamajanduse nõuandeteenuse pakkuja. MESi nõuandeteenistus koondab põllumeestele ja maaettevõtjatele nõuannet jagavaid konsulente. Lisainfo kodulehel www.pikk.ee.  

Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuses aretatakse alates 1945. aastast puuvilja- ja marjasorte, viljapuude vegetatiivaluseid, katsetatakse Eestile uusi sorte, uuritakse kasvatustehnoloogiaid, taimekaitset ja maheviljelust ning kasvatatakse erinevaid vähelevinud söödavate viljadega pargipuid- ja põõsaid. Aastast 2008 on keskusel väga head marjade- ja puuviljade säilitusvõimalused ning aasta hiljem käivitus pilootsete töötlemisseadmetega varustatud puuviljade ja marjade tootearenduskeskus, mis võimaldab päevas töödelda puuvilja- ja marjamahlaks, süsihappegaasiga rikastatud mahlajookideks- ja limonaadideks või püreedeks ja hoidisteks tonni jagu marju ja puuvilju. Aasta tagasi avati teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskus, mille ekstraheerimis- ja kuivatustehnoloogia ning analüüsilaborites on võimalus töödelda ja analüüsida taimset toorainet kõrgtehnoloogiliste seadmetega, et kasutada selles sisalduvaid bioaktiivseid ühendeid toidulistes ja mittetoidulistes toodetes. Polli aiandusuuringute keskus www.polli.ee, teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskus Plantvalor  www.plantvalor.ee

Huvilistele on infopäevale minekuks Viljandist Polli ja tagasi tellitud buss. Bussisõit ja üritus on tasuta, kuid palume ette registreerida http://www.eas.ee/ettevotlusnadal/events/maaettevotluspaev/.

Lisainfo:
Eva Patune
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Tel 6484 116
eva.patune@mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/